Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2016 Sabiles bērnu bibliotēkā

Drēgnajā trešdienas pirmspusdienā Sabiles bērnu bibliotēkā bija omulīga un silta tikšanās: mazie lasītāji pulcējās uz pasākumu “Rītausmas stunda “Nākotne Ziemeļos””.

Pasākums notika Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 2016 ietvaros. Šīs nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Bibliotēku nedēļai ir trīs kopēji lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.

Latvijā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa notiek jau 19. reizi. Tajā katru gadu ir piedalījusies arī Sabiles bērnu bibliotēka – tātad arī Sabilē jau 19. reizi mazie lasītāji tika iepazīstināti ar Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

Šoreiz Sabiles bērnu bibliotēkā lasījums bija izvēlēts no dāņu rakstnieka Jena Sigsgora grāmatas “Palle viens pats pasaulē”, kurā tiek stāstīts par puisēnu, kurš pēkšņi attopas, ka pasaulē ir viens pats un var darīt visu, ko vien vēlas, bet tai pat laikā viņš nonāk pie atziņas, ka bez citiem cilvēkiem, kuri parasti ir ap viņu un ar viņu, viņam ir garlaicīgi un lietām vairs nav vērtības. Ceļojums vienatnē palīdz Pallem saprast, kas dzīvē ir visvērtīgākais.
dsc_0005x

Lai saglabātu nelielu intrigu un nenolasītu stāsta beigas, bibliotēkas darbinieces bērniem bija sagādājušas nodarbošanos – pašiem uzzīmēt stāsta beigas, ko bērni arī cītīgi devās darīt, katrs attēlojot to, kā varētu beigties Palles stāsts par ceļojumu vienatnē. dsc_0012x

Pasākuma noslēgumā bērni noklausījās stāsta beigas, kurā atklājās, ka Palle savu vientulību visā pasaulē bija nosapņojis. Viņš pamodās un bija laimīgs samīļot savu mammu, kura bija ienākusi viņa istabā.

Bilžu galerija

Tūrisma organizatore: Sanda Poriņa

Dalies ar šo: