Vēlēšanu iecirkņa maiņa

Talsu novada pašvaldība informē, ka sākot no 27.marta līdz 16.maijam (18. dienai pirms vēlēšanu dienas) sākotnēji piešķirto iecirkni iedzīvotāji varēs mainīt, izvēloties jebkuru citu iecirkni attiecīgās pašvaldības teritorijā vai tajā pašvaldībā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums.

Iecirkņa maiņu ir iespējams veikt:

  1. Elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv,  izmantojot drošu elektronisko parakstu vai internetbankas autentifikācijas rīkus.
  2. Klātienē iesniedzot pieteikumu jebkuras Talsu novada pašvaldības pilsētas vai pagasta pārvaldes dzīvesvietas deklarēšanas darbiniekam. Piesakot iecirkņa maiņu klātienē, jāuzrāda pase vai personas apliecība. Mainot iecirkni uz pašvaldību, kurā vēlētājam pieder nekustamais īpašums, papildus jāuzrāda īpašuma tiesības apliecinošs dokuments (zemesgrāmata vai izziņa no zemesgrāmatas).

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru. Vēlēšanām katrs vēlētājs tiks reģistrēts noteiktā iecirknī – sākotnēji tajā pašvaldībā, kas atbildīs vēlētāja reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (05.03.2017.).

No 22.-24.martam  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sagatavos un vēlētājiem uz deklarēto dzīvesvietas adresi nosūtīs vēstuli ar informāciju, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts vēlēšanām.

Noskaidrot savu pašvaldību vēlēšanu iecirkni var arī internetā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

Dalies ar šo: