Trīs klīnikās valsts uzsāk PET izmeklējuma apmaksu

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no valsts budžeta līdzekļiem tiek uzsākta pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējuma apmaksa pacientiem ar noteiktām onkoloģiskām diagnozēm trīs ārstniecības iestādēs, kas ir noslēgušas līgumu ar NVD – “RSU Nukleārās medicīnas klīnika”, “Latvijas Jūras medicīnas centrs” un “Medicīnas sabiedrība “ARS”” *.

Tā iekļaušana valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu grozā ir nozīmīgs solis, jo, pielietojot šo kodolmedicīnas radioloģiskās diagnostikas metodi, ļaundabīgu audzēju var noteikt iespējami precīzi un savlaicīgi.

Valsts apmaksātu PET izmeklējumu veic pacientiem:

  • krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā;
  • bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijā;
  • resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu distālu metastāžu novērtēšanai potenciāli operējamiem pacientiem;
  • melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijā.

Papildus no 2018. gada 1. septembra plānots paplašināt PET izmeklējuma apmaksas nosacījumus, uzsākot pakalpojuma apmaksu:

  • bērniem, ja šādu lēmumu ir pieņēmis bērnu hematoonkologu konsilijs;
  • ar hematologu konsilija lēmumu limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju un mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumos.

Pacientu izmeklēšana, tajā skaitā lēmuma pieņemšana par PET izmeklējuma nepieciešamību, tiek veikta piecās ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālā slimnīcā, Liepājas reģionālā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Šo iestāžu ārsti ir tiesīgi izsniegt pacientam nosūtījumu valsts apmaksāta PET veikšanai ar obligāti noteikto ārstu konsilija lēmumu, kas apliecina izmeklējuma nepieciešamību.

Pakalpojuma saņemšana ir pilnībā apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, līdz ar to pacientiem nav jāveic pacienta iemaksa. Viena izmeklējuma veikšana no valsts budžeta izmaksā 1085,13 eiro. Samaksa par pakalpojuma sniegšanu ārstniecības iestādēm tiek veikta atbilstoši faktiski veikto izmeklējumu skaitam, kopējā plānotā valsts budžeta ietvaros, kas ir vairāk nekā 235 tūkst. eiro.

* “Medicīnas sabiedrība “ARS”” pakalpojums tiks sniegts no 2018. gada augusta.

Informāciju sagatavoja:
Evija Štālberga,
Nacionālā veselības dienesta
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67045007, 28383970

Dalies ar šo: