Tiks atklāta holokausta upuru piemiņas zīme

Šogad aprit 76 gadi kopš holokausta notikumiem Talsu novadā. Šo gadadienu pieminēsim ar aizlūgumu un piemiņas zīmes „Sašautais akmens” atklāšanu 6. augustā plkst. 12.00.

Talsu novada Abavas pagastā, netālu no Sabiles pilsētas, mežā starp Sabiles–Rendas ceļu un Abavu, atrodas Sabiles ebreju masu kaps. 1941. gada 6. augustā etniskā terora laikā tur tika nogalināti 240 Sabiles ebreji – gan bērni, gan pieaugušie. Šī vieta ir emocionāli nospiedoša, jo blakus kā uzplēsta brūce zemes klēpī vīd bedre, kas bija paredzēta Sabiles čigāniem. Viņi holokausta laikā palika dzīvi, jo toreizējais pilsētas galva Mārtiņš Bērziņš atteicās parakstīt dokumentu par Sabiles čigānu nošaušanu.

Šai vietā paredzēts izveidot piemiņas ansambli ar pārdomu ceļu. Pašlaik ir tapusi piemiņas zīme „Sašautais akmens” – pulēts laukakmens ar 240 izveidotiem caurumiem, kuri simbolizē nošautos Sabiles ebrejus. Viss ansamblis veidos vienotu tēlu, kas ļautu ar cieņas pilnu attieksmi atcerēties un pieminēt traģisko Sabiles ebreju iznīcināšanu un gūt mierinājumu dabas harmonijā un skaistumā. Piemiņas ansambļa autori ir tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs un arhitekts Mikus Lejnieks.

Piemiņas vieta top par saziedotajiem līdzekļiem, un tās tapšanu atbalsta Talsu novada pašvaldība, Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvalde, AS „Latvijas Valsts meži” un biedrība „Pedvāle”.

Lai izveidotu piemiņas ansambli, ikviens ir lūgts piedalīties, ziedojot naudas līdzekļus zemāk norādītajā kontā ar norādi Ziedojums ebreju piemiņas vietai Sventēs.

Rekvizīti ziedojumam: Talsu novada pašvaldība, Reģ. nr. 90009113532; AS SEB banka, konta nr.: LV11UNLA0028700142066, kods: UNBLALV2X. Maksājuma mērķis: Ziedojums ebreju piemiņas vietai Sventēs.

Tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs,
Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Raksts publicēts no www.talsi.lv

Dalies ar šo: