Sporta festivāls Rīgas Olimpiskajā centrā „Nāc un sporto sev par prieku!”

9. novembrī, īsi pirms Mārtiņiem un Lāčplēša dienas, Rīgas Elektrum Olimpiskajā centrā notika Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas (LBJISF) rīkots, sporta festivāls “Nāc un sporti sev par prieku!”, kurā piedalījās 505 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām. Ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tas ir dubultojies. LBJISF darbības mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu ar invaliditāti iespēju piedalīties sabiedriskajā dzīvē, uzlabot viņu fizisko, garīgo veselību un dzīves kvalitāti, kā līdzekli izmantojot pielāgotas sporta aktivitātes. Sporta festivālam šogad aprit sestā sezona.

Mēs, Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienība ”Valgales skola”, tajā piedalāmies ceturto reizi. Jāatzīmē, ka daži no audzēkņiem – Samanta, Nikola, Kaspars, Koļa u.c. šo pasākumu apmeklēja pirmo reizi. Katrs brauciens uz Sporta festivālu bērnos un jauniešos izraisa izcili pozitīvas emocijas, jo atkal ir iespēja pabūt citā vidē, socializēties, satikt iepriekšējās reizēs iegūtus draugus un paziņas, bet tā prioritāte – piedalīties dažādās sporta aktivitātēs. Īpaši jāpiemin audzēknis Māris, kurš izdzirdot par pasākumu, palēcās un stingri apķēra savu skolotāju. Tik spēcīgas atmiņas bija saglabājušās par iepriekšējā gada apmeklējumu. Daži audzēkņi pat satika savus bērnības draugus, ar kuriem dalījās iespaidos par piedzīvoto.20161109_133901

 Sporta stundās, apgūtās iemaņas un prasmes varējām parādīt 30 sporta aktivitāšu stacijas punktos, kuras bija pielāgotas katra bērna un jaunieša individuālajām spējām, arī ratiņkrēslā esošajiem. Aktivitātes bija dažādas, piemēram, Boccia, basketbola metieni, iešana pa virvi, ratiņkrēsla slaloms, rollerbrauciens pa mīnu lauku, skrejriteņu slaloms, sēdus stiepšanās, rokas spēka pārbaude ar speciālu mērītāja palīdzību, kā arī piepūšamo šķēršļu joslas pārvarēšana u.c aktivitātes. Īpašs prieks bija par audzēkņa Edgara džentlmenisko attieksmi brīdī, kad vajadzēja iedrošināt un palīdzēt kādai meitenei uzkāpt piepūšamo atrakciju kalnā. Katrs dalībnieks par katru aktivitāti saņēma vērtējumu, kas tika fiksēts speciālā kartiņā, dodot iespēju salīdzināt savus personīgos rekordus ar iepriekšējām reizēm. Katrā stacijā dalībniekus iedrošināja un viņiem palīdzēja jaunieši – tiesneši no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Rīgas Juglas vidusskolas. Noslēgumā dalībnieki saņēma medaļas un sponsoru dāvātās dāvaniņas.dsc_0385

Pēc kārtīgas sportošanas vēderi pieprasīja savu, tādēļ devāmies uz lidostu „Rīga”, lai ieturētu garšīgu maltīti bistro-restorānā “Lido Lidosta”, kur speciāli bija rezervētas vietas ar skatu uz lidlauku. Kamēr viesmīļi klāja galdu, mums bija iespēja pa foajē logu vērot kā lidmašīnas uzsāka un beidza savu lidojumu. Bistro-restorāns “Lido Lidosta” katru pārsteidza ar saldu cukurgailīti.

Par iespēju piedalīties Sporta festivālā un baudīt lidostas gaisotni jāpasakās Upesgrīvas internātpamatskolas direktorei Maijai Aveniņai, kā arī pašiem skolotājiem, kas veltīja laiku saviem audzēkņiem, un šoferītim par laipnu aizvešanu un atvešanu.

Raksta autore: skolotāja Vigeta Bruce
Foto Aija Rēķe un Vigeta Bruce

Dalies ar šo: