Sabiles sestie ielu svētki “Pietura Blaumaņa ielā” 14. septembrī plkst. 15.00

Jau sesto gadu Sabilē tiks rīkots pasākums, kurā tiks izzināta un godināta kāda no Sabiles ielām. Šogad 14. septembrī ciemosimies Blaumaņa ielā un klātienē sajutīsim šī gada pasākuma moto: “Dzīve ir teātris un teātris ir dzīve jeb te viss kā pie Blaumaņa.”

Uz mūsu ielu svētkiem esiet aicināti no plkst. 15.00, lai kopīgi dotos piedzīvojumā cauri teātra sižeta elementiem.

Tiksimies “ekspozīcijā”, kuru veidos bilžu izstāde “Sabilnieki spēlē Blaumani” ielas sākumā. Pasākumu turpināsim ar “sarežģījumu, kāpinājumu un kulmināciju”, kurā pasākuma organizatori piedāvās satikties ar lugu tēliem un klausīties Kandavas Mākslas un mūzikas skolas kapelas izpildījumā. Mūsu pasākuma “atrisinājumā” pabūsim kopā piknikā Sabiles “Ēģiptes” galā.Sabile_Blaumana iela_2019_27 augusts (38)

Spilgtā latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa (1863 – 1908) vārds šogad Sabilē sniedz iespēju ne tikai iepazīt Blaumaņa ielu, bet arī uzzināt mazliet vairāk par teātra terminoloģijas niansēm: ekspozīcija ir darbojošos personu raksturojums, iepazīstināšana ar apstākļiem un darbības vidi; sarežģījums ir notikums daiļdarbā, kas izraisa darbības kāpumu; kāpinājums ir notikumu virkne, kas kāpina darbību, sasprindzinot vērotāja uzmanību; kulminācija ir sižeta izšķirošais notikums, kad atklājas kāda būtība, tiek piepildīts kāds nodoms; atrisinājums ir notikumu attīstības rezultāts.

Pasākums būs pieejams ikvienam, tajā varēs piedalīties bez dalības maksas. Sajutīsim teātri, sajutīsim dzīvi – esiet laipni aicināti ar savu piedalīšanos kuplināt Sabiles pilsētas Blaumaņa ielas svētku norisi!

Sanda Poriņa,
Sabiles tūrisma informācijas centrs

Dalies ar šo: