Seminārs par mežu apsaimniekošanu

13. maijā 10.00 Talsu novada pašvaldības administratīvā centra lielajā zālē notiks seminārs „Vidi saudzējoša, sociāli taisnīga un ekonomiski ilgtspējīga Latvijas mežu apsaimniekošana. Meža apsaimniekošanas pakalpojums privāto un pašvaldību meža īpašniekiem. Meža sertifikācija.”

 

9.45–10.00 Ierašanās Talsu novada pašvaldībā, reģistrācija  
10.00–10.15 Semināra ievads.

Latvijas meža nozare. Latvijas Mežu sertifikācijas padome, tās darbība, mērķi un uzdevumi.

LVMI „Silava” Meža Programmas vadītājs

Māris Liopa

 

 

10.15–12.00

 

 

Vidi saudzējoša, sociāli taisnīga un ekonomiski ilgtspējīga Latvijas mežu apsaimniekošana. Īpaši aizsargājamās teritorijas un vides plānošana. Komunikācija ar interešu grupām. Sadarbība ar pašvaldībām un iedzīvotājiem. Latvijas Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs Māris Liopa
12.00–12.25 Kafijas pauze, diskusija  
 

12.25–13.25

 

 

AS „Latvijas Valsts meži” meža apsaimniekošanas pakalpojums privāto un pašvaldību meža īpašniekiem. Meža inventarizācija, meža datu analīze un mežsaimniecības plānošana. Ieguldījumi un to atdeve mežsaimniecībā. Meža apsaimniekošanas darbi. Piedāvāto meža apsaimniekošanas pakalpojumu darbības principi.

 

AS „Latvijas Valsts meži apsaimniekošanas pakalpojuma vadītājs

Gusts Ašmanis

13.30–14.30

 

Meža sertifikācijas veidi, standarti un principi.  Grupu sertifikācija. Vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšana apsaimniekojamā teritorijā Meža īpašnieku loma sertifikācijā. Sertifikācijas organizācijas. Ieguvumi no meža sertifikācijas.

 

Latvijas Mežu sertifikācijas padomes izpilddirektors

Jānis Švirksts

14.30–15.00 Diskusija ar semināra dalībniekiem  
Dalies ar šo: