Sabilnieces Ilonas Miezītes dzejas pasaule

Sabiles pilsētas svētku nedēļā ikviens interesents bija aicināts uz literāru, muzikālu un māksliniecisku pasākumu “Es zīmēju dzejoli”. Pasākums bija veltīts sabilniecei Ilonai Miezītei un viņas dzejai.

Pasākumā skanēja Viļņa Bumbiera dziesmas ar Ilonas Miezītes vārdiem, kas dzirdētas agrāko gadu Ilonas dzeju autorvakaros Sabilē.

Bija iespēja noklausīties vairākas bijušās sabilnieces Intas Rogas, aktrises Indras Rogas un Prāta vētras bundzinieka Kaspara Rogas mammas, sacerētās dziesmas ar Ilonas vārdiem. Inta Roga tās ierakstā bija uzticējusi Ilonas mammai Vizbulītei Miezītei.

Skanēja Ilonas dzeja Ivetas Sērumas lasījumā. No Ilonas bērnības kladēm, kurās dzejoļi tapuši jau no sešu gadu vecuma, tos lasīja arī Ilonas mamma.

Ar radošo Ilonas biogrāfiju, kā Sabiles meitene jau no bērnības meklēja savu ceļu dzejas pasaulē, iepazīstināja Dagnija Kalniņa.

Īpašu pārsteigumu Ilonai bija sagatavojis Sabiles vidusskolas 8. klases skolnieks Indriķis Ošenbergs, skaisti deklamējot vienu no Ilonas Miezītes dzejoļiem.

Pirms pasākuma tapa Sabiles Mūzikas un mākslas skolas skolēnu darbi, kuros tika ilustrēti Ilonas dzejoļi. Par to, kā noritēja darbs pie dzejoļu ilustrēšanas, stāstīja Zinta Ošenberga.

Pasākuma laikā darbi tika izstādīti, ar tiem iepazinās pati dzejniece un atzina, ka visi ir ļoti skaisti un kādu īpaši izcelt viņa nevēlas. Bet radās ideja tos izmantot kā ilustratīvo materiālu nākamajai grāmatai.

Pasākuma noslēgumā pati dzejniece nodeklamēja dzejoļus, kas īpaši tuvi pašai.

Ilonas Miezītes otrā dzejas grāmata “Gaiss spārnu pilns” iznāca jau 2015. gadā, bet dzimtajā Sabilē grāmatas atvēršanas pasākums dažādu apstākļu dēļ vēl nebija noticis. “Sabilei 100” pasākumu cikla ietvaros pienāca īstais brīdis, lai, sadarbojoties Sabiles kultūras namam, Sabiles bibliotēkai un Sabiles Mūzikas un mākslas skolai, taptu Ilonas daiļradei un jaunajam dzejoļu krājumam veltīts pasākums.

Sabiles bibliotēka

Dalies ar šo: