Sabiles Vīna kalns vērs vārtus apmeklētājiem 11. maijā

Siltais pavasaris aicina doties baudīt dabas skaistumu, tāpēc 11. maijā apmeklētājiem vārtus vērs Sabiles Vīna kalns, kas priecē gan ar savu pavasara zaļumu un pienenēm, gan ar ainavu, kura no kalna paveras uz Sabiles pilsētu.

Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un tas ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Šobrīd Vīna kalns ir kļuvis arī par vīnogu šķirņu kolekcijas vietu, jo tajā aug aptuveni 30 vīnogu šķirnes, no kurām tiek darināts arī ekskluzīvais Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns, kuru var nodegustēt Sabiles Vīna svētkos, kuri šogad tiks svinēti no 25. līdz 29. jūlijam.

Šogad Sabiles Vīna kalns piedalās arī akcijā “Apceļo Kurzemi” – Vīna kalns ir viens no 37 diženajiem objektiem Kurzemē. Akcijas dalībnieki, kuri būs viesojušies vismaz 12 no šīm 37 diženajām vietām un saņēmuši atzīmi dalībnieku anketā, piedalīsies atbalstītāju dāvāto balvu izlozē. Akcijas dalībnieku anketas var saņemt Kurzemes tūrisma informācijas centros, diženajās vietās vai lejupielādēt interneta vietnē www.kurzeme.lv (tur arī vairāk informācijas par akciju).

Sabiles Vīna kalna darba laiks (no 11.maija līdz tūrisma sezonas beigām): katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, svētdienās no plkst. 10.00 – 16.00.
Pārējā laikā: par apmeklējumu iespējams vienoties pa tālr. 27841827 (Sabiles tūrisma informācijas centrs).
Ieejas maksa no 20.08. līdz 30.09: pieaugušajiem € 1,50, bērniem un pensionāriem € 0,70, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.
Ieejas maksa no 01.10. līdz 19.08: pieaugušajiem € 0,70, bērniem un pensionāriem: € 0,40, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.
Vīna kalna atrašanās vieta: Kalna iela, Sabile, Talsu novads.

Vairāk fotogrāfiju no Vīna kalna pavasarī skatīt šeit:

Dalies ar šo: