Atvērts Sabiles Vīna kalns

Vēl zied ievas un vēsums jau pamazām atkāpies, bet Sabiles Vīna kalnā jau notiek aktīva rosība – dārznieces ravē un mēslo vīnogas un no visām pusēm apčubina un atmodina Sabilei tik nozīmīgos un īpašos stādiņus.

Vīna kalna kases darba laiks

Sabile_Vīna kalns_2019_15 maijs (1)Vīna kalns būs atvērts apmeklētājiem līdz septembra beigām. To iespējams apmeklēt katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, bet svētdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Ieejas maksa pieaugušajiem ir 0,70 EUR, bet bērniem 0,40 EUR. Bērni līdz septiņu gadu vecumam kalnu var apmeklēt bez maksas.

Vīna kalna kasē var saņemt arī Sabiles un Talsu novada tūrisma informācijas materiālus, kā arī iegādāties suvenīrus ar Sabiles simboliku un fotogrāfijām.

Laulību ceremoniju vieta

Kāzas Vīna kalnā_Bucis Photography (2)Pagājušajā gadā Vīna kalnā notika pirmās laulību ceremonijas. Arī šogad daži pāri jau pieteikuši šo unikālo vietu savai dzīves īpašajai dienai.

Vīna kalnā var iestādīt arī savu vīnogulāju – šo iespēju izmanto gan jaunlaulātie, gan arī ģimenes, darba kolektīvi un studiju biedri kādās sev īpašās dienās. Pēc vīnogas stādīšanas iespējams arī organizēt nelielu pikniku Vīna kalna lapenē.

Vīna kalna unikalitāte

Sabiles Vīna kalns ir kļuvis par vīnogu šķirņu kolekcijas vietu, jo tajā aug aptuveni 30 vīnogu šķirnes, Sabile_Vīna kalns_2019_15 maijs (6)no kurām tiek darināts arī ekskluzīvais Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns, Sabile_Vīna kalns_2019_15 maijs (2)kuru nekur nevar iegādāties, bet tikai nodegustēt vienu reizi gadā – Sabiles Vīna svētkos, kuri šogad tiks svinēti no 24. līdz 28. jūlijam (ieskats svētku programmā pieejams ŠEIT).

Sabiles Vīna kalns ir Sabiles simbols un tas ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kurā brīvā dabā aug vīnogas.

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa, Sabiles tūrisma informācijas centrs
Rakstā izmantotās fotogrāfijas uzņemtas 2019. gada 15. maijā

Dalies ar šo: