Sabiles Vīna kalnā noslēgusies aktīvā sezona, bet rosība turpinās

Sabiles Vīna kalnā vīnogu raža ir novākta un ir noslēgusies aktīvā apmeklētāju sezona, jo ar 30. septembri ir slēgta Vīna kalna kase. No rudens līdz pavasarim (no 1. oktobra līdz 15. maijam) Vīna kalnu iespējams apmeklēt ar iepriekšēju pieteikšanos darba dienās no plkst. 9.00 – 17.00. Par Vīna kalna apmeklējumu lūdzam interesēties Sabiles Tūrisma informācijas centrā (mob. tel. 27841827).

Vīna kalns no rudens līdz pavasarim

Pēc Sabiles Vīna kalna aktīvās sezonas ar viesiem gan no Latvijas, gan vairākām ārvalstīm, kā arī pēc šīs vasaras daudzo vīnogulāju stādīšanas un arī laulību ceremonijas kalna vīnogulājos Vīna kalns vēl nemaz nesteidzas doties ziemas guļā, jo oktobrī Abavas ielejas krāsaino lapu košumā kalnā notiks vēl viena rudenīga laulību ceremonija un ir pieteiktas gan apmeklētāju grupas, gan arī vācu tūroperatoru vizīte, kuri nākotnē Vīna kalnu, iespējams, iekļaus savu organizēto ekskursiju maršrutos.

No šī gada maija sākuma līdz septembra beigām Sabiles lepnumu Vīna kalnu ir apmeklējuši nedaudz vairāk tūristu nekā iepriekšējā gadā, bet kopējo apmeklētāju skaitu apkoposim statistikā nākamā gada sākumā.

Vīna kalns bez maksas būs atvērts 5. oktobrī

Tā kā 5. oktobrī Sabilē tiks svinēta Piektā Āboldiena, tad šajā sestdienā uz svētku laiku kalns būs apskatāms bez maksas un paralēli svētku norisēm pilsētā tas būs atvērts no plkst. 12.00 – 16.00. Svētku programma apskatāma: Piektā Āboldiena Sabilē.Sabiles Vina kalns_2019_1 oktobris (1)

Vīna kalna unikalitāte

Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kurā brīvā dabā aug vīnogas.

Kalns ir unikāls arī ar to, ka tajā aug apmēram 30 vīnogu šķirnes, no kurām lielākā daļa ir latviešu selekcionāra Paula Sukatnieka (1914 – 1989) izveidotas vīnogu šķirnes, piemēram, pret salu ļoti izturīgā “Zilga”.

Arī Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns ir unikāls un to iespējams tikai nodegustēt. Pie tam, tikai reizi gadā Sabiles Vīna svētkos jūlija pēdējā nedēļas nogalē. Vīna kalna vīnogu vīnu nevar iegādāties, jo kalns pieder pašvaldībai, kura nevar tirgot alkoholu, un mazās ražas dēļ vīns tiek darināts mazos apjomos.

Tiekamies jebkurā gadalaikā Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa, Sabiles Tūrisma informācijas centrs
Fotogrāfijas: Vīna kalns 2019. gada 1. oktobrī

Dalies ar šo: