Sabiles Vīna kalnā briest vīnogas

Sabiles simbols – Sabiles Vīna kalns piedāvā sajūtas dabā – to var vienkārši izstaigāt, vērojot gan Sabiles pilsētas un Abavas ielejas ainavas, gan arī briestošās, krāsainās vīnogas, taču Vīna kalns piedāvā arī citas aktivitātes.

Sabiles Vina kalns_2019_20 augusts (6)Laulību ceremonijas, vīnogulāja stādīšana un pikniks
No 2018. gada jaunie pāri Vīna kalnā vienojas savā lielajā mūža notikumā – pāri šeit organizē laulību ceremonijas. Un ne jau velti, jo stādīts vīnogulājs simbolizē mūžību, intuitīvu izziņu un ilgstošu mīlestību.
Vairāki jaunie pāri, draugi, darba kolektīvi, organizācijas un ģimenes, atzīmējot sev īpašus notikumus, Vīna kalnā izvēlas stādīt arī savu vīnogulāju, kuru pēc tam var apraudzīt bez maksas.
Pēc stādīšanas un fotografēšanās Vīna kalna viesi reizēm rīko arī nelielus piknikus, jo kalna galā atrodas lapene ar galdiņu, bet ārpusē divi soliņi.Sabiles Vina kalns_2019_20 augusts (8)

Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns
Vīna kalna apmeklētāji bieži interesējas par Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu, taču to nevar iegādāties, to var tikai nodegustēt reizi gadā – Sabiles Vīna svētku laikā jūlija pēdējā nedēļas nogalē, bet Sabilē un tās apkārtnē ir arī privātas saimniecības un uzņēmumi, kuros ražo vīnu un sidru, kuru var gan degustēt, gan iegādāties.

Vīna kalna raža
Vīna kalna apmeklētājiem parasti gribas nogaršot arī kādu vīnogu, bet lūgums tās neplūkt, jo, pirmkārt, ogas vēl nav nogatavojušās, tās ir ļoti skābas, un, otrkārt, saudzēsim mazo Vīna kalna ražu, lai no tās varētu gatavot vīnu degustācijai Sabiles lielākajam gada notikumam – Sabiles Vīna svētkiem.

Sabiles Vina kalns_2019_20 augusts (9)Vīna kalna unikalitāte
Sabiles Vīna kalns ir unikāls gan ar savām Latvijā selekcionētajām vīnogu šķirnēm, gan arī ar to, ka Vīna kalns ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas.
Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa un 115 m virs jūras līmeņa.

Ieejas maksa ražas laikā
Sabiles Vīna kalnā no 20. augusta līdz 30. septembrim, kā jau katru gadu ražas laikā, ir lielāka ieejas maksa: pieaugušajiem 1,50 EUR, bērniem un pensionāriem 0,70 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas. Vīna kalns ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, bet svētdienās no plkst. 10.00 – 16.00.Sabiles Vina kalns_2019_20 augusts (2)

Par iespējām Sabiles Vīna kalnā un citiem Sabiles tūrisma piedāvājumiem varat interesēties Sabiles tūrisma informācijas centā: tālrunis: 27841827; e-pasts: tic.sabile@talsi.lv

Mēs, sabilnieki, gaidām jūs ciemos Sabilē vīnogu ražas laikā – tiekamies pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa, Sabiles tūrisma informācijas centrs
Fotogrāfijas: Vīna kalns šodien – 2019. gada 20. augustā

Dalies ar šo: