Sabiles senioru namā atkal realizēts projekts

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde 2019. gada nogalē pieņēma lēmumu par atbalstu projektam „Vides pieejamības uzlabojumi Sabiles veco ļaužu namā”, kuru bija iesniegusi Sabiles aprūpes biedrība “Kalme”.

Kopējās projekta izmaksas bija 20 000 EUR, publiskais finansējums no tā bija 18 000 EUR, bet Talsu novada pašvaldības līdzfinansējums 2000 EUR.

Projekta ietvaros bija paredzēts iegādāties mobilo ratiņkrēslu pacēlāju, kas nodrošinātu nama gulošo klientu pārvietošanos uz ēkas otro stāvu. Tāpat tika paredzēts uzcelt atpūtas lapeni un nomainīt bojātās betona plāksnes laukuma segumā un novietot papildus atpūtas solus.

Darbi projekta realizācijai sekmīgi tika uzsākti 2020. gada janvārī, kad tika saņemts ratiņkrēsla pacēlājs ar jauniem invalīdu pārvietošanas ratiņiem.

Pārējā projekta realizācija negāja vairs tik raiti, jo, kamēr tika kārtota nepieciešamā dokumentācija apbūves uzsākšanai, sākās Covid-19 pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi. Nedaudz palīdzēja tas, ka darbus varēja veikt atbilstoši ierobežojuma noteikumiem, jo bija izslēgta celtnieku saskarsme ar veco ļaužu nama klientiem. Pēc cenu aptaujas rezultātu noteikšanas jūlija sākumā darbus projektā paredzēto aktivitāšu izpildei uzsāka SIA “M un V”.

Gan darbinieki, gan produkcijas piegādātāji varonīgi pārcieta tās neērtības, kuras radīja veco betona plākšņu un bojātā asfalta nomaiņa pret bruģa segumu, jo nelielā sēta bija viens vienīgs būvlaukums. Nojume tika būvēta citā vietā, tad izjaukta un pēc pamatu izveidošanas uzstādīta tai paredzētajā vietā.

Celtnieki visus darbus pabeidza rekorda termiņos, un jau šī gada 5. augustā namiņš varēja uzņemt Talsu novada pašvaldības rīkotā konkursa “Radi Talsu novadam” žūrijas komisiju. Pāris dienas vēlāk savu vērtējumu veiktajiem jauninājumiem veco ļaužu namā deva arī biedrības “Talsu rajona partnerība” semināra dalībnieki.

Protams, vislielākie prieki par uzlabojumiem bija veco ļaužu nama senioriem, jo pārvietošanās pa sētu bija drošāka, nekur neķērās kājas, vieglāk bija pārvietoties ar ratiņkrēsliem. Priecēja arī jaunā nojume, kurā varēja patverties no saules, vēja un lietus un vienlaicīgi baudīt silto vasaras aromātu.

Atzinīgus vārdus dzirdējām arī no mūsu draugiem – dueta „Sandra” abiem Andriem un Rīgas deju kopas „Sidrabi”, kuri ar saviem sniegumiem augusta beigās priecēja mūsu seniorus, izmantojot gan nojumi, gan deju solī izmēģinot jauno sētas segumu.

Pašreiz notiek vēl pēdējās dokumentācijas kārtošana, bet, protams, ir gandarījums, ka izdarīts vēl viens labs darbiņš, kas veltīts mūsu senioru dzīves kvalitātes uzlabojumam.

Ar visu projekta realizācijā iesaistīto dalībnieku – biedrības “Talsu rajona partnerība”, LAD Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes, Talsu novada pašvaldības, tās attiecīgo nodaļu un SIA “M un V” celtnieku saskaņoto darbību Sabiles veco ļaužu nama seniori 1. oktobri – Starptautisko veco ļaužu dienu – sagaida ar labiem un vajadzīgiem apkārtējās vides uzlabojumiem.

Maija Dubro, SAB “Kalme” valdes priekšsēdētāja
Fotogrāfija: Maija Dubro

Dalies ar šo: