Izstādē “Heraldika mūsdienu Latvijā” apskatāmi arī Sabiles pilsētas un Abavas pagasta ģerboņi

Līdz šī gada 24. martam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālē apskatāma izstāde “Heraldika mūsdienu Latvijā”, kurā pirmo reizi vienkopus uz lielas Latvijas kartes apvienoti visu Latvijas pilsētu, novadu un pagastu ģerboņi.

Starp ģerboņiem, protams, ir arī Sabiles pilsētas ģerbonis, kuru veido ģerboņa vairogs zelta krāsā, uz kura attēlots vīnogu ķekars ar violetām ogām un divām zaļām lapām.

Latvijas ģerboņu kartē var atrast arī nesen – tikai 2018. gadā – reģistrēto Abavas pagasta ģerboni, kuru purpura laukā veido sudraba vīngliemezis zelta čaulā, bet ģerboņa augšējā stūrī atrodas sudraba vīnkoka lapa.

Heraldika mūsdienu Latvijā_Sabiles pilsētas un Abavas pagasta ģerboņi

Īpaša vieta izstādē atvēlēta Latvijas nozīmīgākā nacionālā simbola – valsts lielā ģerboņa tapšanai. Heraldikas izstāde ir veltījums Latvijai tās 100. gadadienā, atskatoties uz Valsts heraldikas komisijas paveikto un cildinot Latvijas civilo heraldiku.

Valsts heraldikas komisija tika izveidota 1988. gadā un darbojas līdz pat šai dienai. Komisijas darbības lauks ir visai plašs – sākot no pamatuzdevuma – valsts, pašvaldību, institūciju, organizāciju un privātpersonu heraldiskās sistēmas veidošanu un uzturēšanu; atbildību par valsts simbolu – ģerboņa un karoga un to attēlu izmantošanu un lietošanu, gan arī  – valsts un pašvaldību institūciju un organizāciju apbalvojumu mākslinieciskā dizaina kvalitāti. 30 intensīva darba gadu laikā visām 76 Latvijas pilsētām, 110 novadiem un 157 pagastiem ir atjaunoti vai no jauna izveidoti to vizuālās identitātes iemiesojumi – ģerboņi.

Izstādi “Heraldika mūsdienu Latvijā” organizē Valsts prezidenta kanceleja, un tā būs apskatāma bez maksas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tās darba laikā līdz 24. martam.

Par papildu informāciju iespējams interesēties: Laura Jansone, Valsts prezidenta kancelejas Komunikācijas speciāliste; e-pasts: laura.jansone@president.lv; tālr.: +371 67092123.

Dalies ar šo: