Sabiles pilsētai nosvinēti 100 gadi

Ar vairākiem pasākumiem no 4. līdz 8. aprīlim Sabilē tika svinēta pilsētas dzimšanas diena, jo ir apritējuši 100 gadi, kopš Sabile ieguva pilsētas tiesības.

4. aprīlī Sabiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā mācītājs Atis Freipičs iesvētīja Sabiles jauno karogu, kurā ir attēlots vīnogu ķekars un Sabiles ainava. Ideja par karogu radās bijušajai Sabiles novada domes priekšsēdētājai Lolitai Neilandei-Frīdenbergai, bet karogu uzauda māksliniece Antra Auziņa-Bajāre,

Turpmākajās dienās tika organizēti vairāki pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Sabiles bērnu bibliotēkā bērni varēja uzzināt par to, kā bijis “Pirms 100 gadiem Sabilē”. Šajā pasākumā interesenti aplūkoja dažādas senlietas no bērnu bibliotēkas izstādes „Reiz sensenos laikos”, kurā apskatei ir izlikta daļa no Abavciema muzeja kolekcijas, kā arī no Jāņa Pīlēģa privātās kolekcijas, kurš viesojās pasākumā un kurš ir aizrautīgs senlietu kolekcionētājs – viņš par katru priekšmetu zināja pastāstīt kaut ko interesantu. Savukārt Sabiles kultūras namā viesojās sabilniece, etnomuzikoloģe Ieva Tihovska, kura pastāstīja par Latvijas folkloras krātuvi – kas tur glabājas un ko tur var atrast par Sabiles pusi.

Sabiles svētku nedēļā bija iespēja priecāties par Sabiles bērnu radošajām aktivitātēm: Sabiles bērnu dārza “Vīnodziņa”, Sabiles vidusskolas un Sabiles mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kultūras namā sniedza koncertu, bet pēc tam pilsētā tikai izlikti bērnu gatavotie putnu būrīši.

Piektdien Sabiles kultūras namā notika teātra izrāde “Baltais lācis – superzvaigzne”, kurā piedalījās sabilnieks Gatis Cīrulis, bet vakarā omulīgā atmosfērā noritēja pasākums “Es zīmēju dzejoli” – tika lasīta sabilnieces Ilonas Miezītes dzeja un bija iespēja aplūkot Sabiles mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu redzējumā ietverto Ilonas Miezītes dzeju, kā arī ar savu dzeju uzstājās pati autore.

Sabiles dzimšanas dienas svinību dienās pilsētā bija skatāmas vairākas izstādes, kuras varēs aplūkot arī visu aprīli: sabilnieces Martas Bumbieras foto izstādi “Līdzība par kādu augli” (Sabiles kultūras namā), “Sabilnieku lietas ar stāstu” (Sabiles Lielajā bibliotēkā) un “Reiz senos laikos…” (Sabiles bērnu bibliotēkā).

Sabiles simtgades pasākumus sestdien, 8. aprīlī, noslēdza koncerts “Loks virs mājām” Sabiles kultūras namā, kurā piedalījās sabilnieki – vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi” no Rīgas (kolektīva prezidents – sabilnieks Jānis Kulmanis), Māris Blāze no grupas “Jūrkant’”, Anna Sēruma, Markuss Riva un “Piendevēja piedzīvojumi”, bet vakarā svētku dalībniekus priecēja svētku balle ar grupu “SBL”.

Fotogrāfijas: Marta Rake-Lasmane, Dace Groskopa, Sanda Poriņa.

Vairāk fotogrāfiju no pasākumiem aplūkojamas šeit.

Dalies ar šo: