Sabiles PII “Vīnodziņa” pašiem sava “Baskāju taka”

2017.gada 13.maija pēcpusdienā Sabiles bērnu dārza laukumā bija jaušama liela rosība. Bija sapulcējušies bērni ar savām mammām, tētiem, vecmammām un citiem ģimenes locekļiem. Tika atzīmēta Ģimenes diena. Iesākumā neliels muzikāls priekšnesums un mīļi dzejoļi tika veltīti māmiņām. Pēc tam visi devās pa dažādām aktivitāšu stacijām. Kopīgi tika gatavotas rotas, pūsti baloni un rakstīti novēlējumi, kā arī gleznots, otas vietā izmantojot dažādus dabas materiālus.

Uz vienu no aktivitātēm tika likts galvenais uzsvars. Mēs kopīgi vēlējāmies izveidot taku, kura būtu pildīta ar dažādiem dabas materiāliem. Vecāki jau iepriekš uz iestādi bija atnesuši gan lielākus un mazākus čiekurus, oļus, sūnas, jūras smiltis, valriekstus, kūdru, mulču, koka ripiņas un citus materiālus. Un tā, katram savu roku pieliekot, mums tapa „Baskāju taka”. Ikvienam zināma lieta, ka staigāšana ar basām kājām stiprina imunitāti, bet, staigājot pa šo taku un izbaudot dažādu dabas materiālu pieskārienu pēdām, tiek īpaši masētas bērnu pēdiņas un aktivizēti dažādi punkti, tā uzlabojot veselību un veicinot bērna pilnvērtīgu attīstību!

Tagad visi nepacietīgi gaidām siltāku laiku, lai bērni tā pa īstam varētu izbaudīt jaunas sajūtas, staigājot pa šo taku ar plikām pēdiņām.

Raugoties uz paveikto saprotam, ka tas ir tikai sākums, jo darot radās idejas, kā uzlabot un papildināt izdarīto.

Paldies arī vecākiem, kuri atnāca uz šo pēcpusdienu, lai interesanti un radoši pavadītu laiku kopā ar saviem bērniem, kā arī visiem, kuri atbalstīja mūsu ideju ar materiālu sagādāšanu.

Uz tikšanos  „Vīnodziņā”!

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit.

Vadītāja  Zane Cīrule

Dalies ar šo: