Sabiles pamatskolas skolēni domā par dabas resursu saudzīgu izmantošanu

Sabiles pamatskolas 8 .un 9. klašu skolēni piedalās Abavas ielejas attīstības centra “ARDIC” projektā “Dabā mācos, daru, dalos”. Tajā iesaistītas arī dabas parku “Abavas senleja” aptverošo un pieguļošo pašvaldību skolu – Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Tukuma novada Pūres pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni. Sabiles pamatskola_2019 (2)

Projekta mērķis ir veidot jauniešu izpratni par videi draudzīgu rīcību un veicināt vides apziņas veidošanos, izmantojot mūsdienīgas apmācību metodes – mācoties dabā, praktiski darot un daloties ar zināšanām ar vienaudžiem.

Pēc projekta ekspertu – vides gidu viesošanās skolā interaktīvā nodarbībā katra klase saņēma mājas darbu. Tā uzdevumi ietver savu ikdienas paradumu izvērtēšanu, kā arī veicina paradumu maiņu par labu dabas resursu saudzīgākai izmantošanai, tīras vides saglabāšanai.Sabiles pamatskola_2019 (3)

Gatavojoties noslēguma pasākumam, kas notiks 5. decembrī Kandavas novada Kalnmuižas pilī, skolēni veica mājas uzdevumu: izmērīja ikviena dalībnieka ekoloģisko pēdu.

9. klase kopā ar 3. klases skolēniem radošajā darbnīcā gatavoja jaukus svečturus no ikdienā izlietotajām lietām. Kopīgais darba process un paveiktais visiem patika.


Rudīte Blāze,

Sabiles pamatskolas direktore

Dalies ar šo: