Sabiles kultūras namā 4. aprīlī plkst. 12.00 bez maksas rādīs dokumentālo filmu “100 gadi esības vējos”

Sabiles kultūras nama mazajā zālē 4. aprīlī plkst. 12.00 tiks rādīta dokumentālā filma par simtgadniekiem “100 gadi esības vējos”. Ieeja: bez maksas.

Par projektu

Atsaucoties valdības aicinājumam – aktivizēt katra līdzdalību mūsu valsts 100gades sagaidīšanā, tapusi pilnmetrāžas dokumentālā filma „100gadi esības vējos”. Šajā filmā ar vēsturiskiem arhīva materiāliem tiek akcentēti svarīgi neatkarīgas valsts veidošanas notikumi. To apliecina filmas varoņi, kuri tos laikus pieredzējuši un bijuši aktīvi dalībnieki šajos procesos.

Filmas pamatideja

Filmas pamatideja – Latvijas vēstures notikumu, laikmeta iezīmes un cilvēku mūža gājuma sasaisti valsts veidošanā, akcentējot cilvēciskās un patriotiskās vērtības, kas svarīgas valsts pastāvēšanā un tautas vēsturiskās atmiņas mantojuma saglabāšanā nākamībai.

Filmas varoņi ir 16 Latvijas valsts vienaudži. Viņu aktīvā sabiedriskā dzīve, dzīvesprieks un zinātkāre ļauj iekļauties 21.gs. tehnoloģiju laikmetā. Filmas varoņi stāstīs un dalīsies atmiņās par pārdzīvoto laikmeta griežos gadsimta nogrieznī. Tiks dokumentēti šo cilvēku dzīves stāsti, papildinot tos ar unikāliem vēsturiskiem arhīva materiāli materiāliem, tā spilgtinot Latvijas valsts pirmo simts gadu vēsturi. Filmas lielākā vērtība – saruna ar Latvijas valsts tapšanas aculieciniekiem, Latvijas vienaudžiem.

Vienlaikus tā ir vēsture, spilgtinātie mirkļi liktenīgos pagriezienos un vienlaikus – atklāta sirsnīga saruna par būtiskām vispārcilvēciskām tēmām, kas aktuālas visos laikos. Tās ir pārdomas par cilvēka attieksmi pret dzīves atziņu pārmantojamību, attieksme pret saviem vecākiem, ģimeni, dzimtu, par vērtību nezūdamību.

Par filmas tapšanu

Īstenojot filmas koncepciju, tika aktivizēta sabiedrības līdzdalība valsts 100gades sagaidīšanā, kur katram iesaistītajam bija iespēja iedziļināties Latvijas stāsta niansēs – gan no valsts sākuma gadiem, gan no dzīves modernajā šodienā. Latvijas ļaudis, nevalstiskās organizācijas, biedrības, daudzas novadu un pilsētu pašvaldības atbalstīja filmas tapšanu, deva padomus, palīdzēja ar filmēšanas grupas izmitināšanu, ar transportu – vārdu sakot, bija līdzdalīgi, veidojot stāstu par Latvijas valsts vienaudžiem.

Par filmas veidotājiem: dokumentālo filmu veido – aktīvu domubiedru grupa, profesionāli ļaudis – režisori, scenāristi, žurnālisti, producenti, operatori.

Filmas pirmizrāde: notika 2018.gada 11.novembrī – kinofestivāla “Lielais Kristaps” ietvaros.

Vairāk informācijas – biedrības RASA mājas lapā.

Filma_100 gadi esibas vejos
Dalies ar šo: