Vides mākslas objekta “Sabiles gredzens” atklāšana 11. novembrī Pedvālē

Atceroties Brīvības cīņu notikumus un pieminot strēlniekus – Sabiles aizstāvjus, tiek īstenota akcija „Sabiles gredzens”, kura ir veltīta latviešu strēlniekiem, Sabiles aizstāvjiem, un kura sastāv no četriem pasākumiem. Vides mākslas objekta “Sabiles gredzens” atklāšana būs ceturtais, noslēdzošais, šī cikla pasākums.

Pasākuma laiks: Lāčplēša dienā, 2019. gada 11. novembrī plkst. 17.00.
Vieta: Pedvāles mākslas parka Briņķu kalna pakājē.
Ieeja pasākumā: no Lāčplēša ielas.
Lūgums: ierasties ar svecītēm.
Akciju organizē: biedrība „Pedvāle” un Sabiles kultūras nams.

Latvijas simtgade un strēlnieki pie Sabiles
No 2017. gada līdz 2021. gadam Latvija atzīmē valsts dibināšanas simtgadi. Katram gadam ir tēma un nosaukums. 2019. gadā piemin Latvijas armijas dibināšanu un šī gada tēma ir “Varonība”.
Pirms 100 gadiem, kad jaundibinātajai Latvijas valstij nācās aizstāvēties no Bermonta dzelzs divīzijas, arī Sabilē pret to stājās 16. latviešu strēlnieku garnizons virsleitnanta Augusta Burbes-Burbja vadībā.
1919. gada 21. oktobrī, veicot māņu manevru un aizejot no Sabiles, strēlnieki ieņēma pozīcijas pie Lielvirbu muižas. 30. oktobrī sadursmē ar Bermontiešiem durkļu tuvcīņā krita virsleitnants Augusts Burbe-Burbis, virsseržants Jūliuss Vīksne un kareivis Andrejs Tontegode. 5. novembrī visi trīs tika paglabāti Kuldīgā – Augusts Burbe-Burbis un Andrejs Tontegode Annas kapos, Jūliuss Vīksne – Vācu kapos. Par izrādīto varonību strēlnieki tika apbalvoti ar Lāčplēša Kara ordeni.

Akcijā „Sabiles gredzens” jau notikušie pirmie trīs pasākumi:

  • „Manevrs” – pārgājiens, kas veltīts strēlnieku pārgājienam. Pārgājiena maršruts: Sabile – Briņķu-Pedvāles muiža – Abavas upe – Mazvirbu muiža – Lielvirbu muiža.
  • „Spēka liesma” – piemiņas ugunskuri, atceroties strēlnieku sadursmi ar bermontiešiem.
  • „In Memoriam” – Strēlnieku kapu apmeklējums Annas kapos un Vācu kapos Kuldīgā.

Papildu informācija:
Ojārs Feldbergs, tālr. 29133374

Dalies ar šo: