Sabiles bibliotēkā Harija Valtera šķiltavu kolekcijas izlase

Sabilnieks Harijs Valters šķiltavas sācis kolekcionēt 1982. gadā. Aplūkojot galda atvilktnē sakrājušās tukšās šķiltavas, radusies doma tās kolekcionēt. Savā veidā tā ir viņa kolekcijas atgriešanās bibliotēkā pēc 15 gadiem, jo 2002. gadā Vīna svētkos cilvēkiem bija dota iespēja aplūkot viņa šķiltavu kolekcijas mazu daļu.

Pa šiem gadiem viņš savu kolekciju ir papildinājis un nu tajā ir vairāk kā 500 šķiltavas. Daudzas no tām atceļojušas no ārzemju braucieniem, jo ilgus gadus Harijs Valters bijis jūrnieks. Citas pirktas, dāvinātas. Kolekcijā ir daudz unikālu eksemplāru, kas ir paša taisītas no čaulītēm kara laikā. Izstādē apskatāmas interesantas formas šķiltavas govs, ģitāras, telefonu, pudeļu un vēl daudzās citās formās. Izstāde papildināta ar vairākām senām pīpēm un etvijām.

Pa šiem gadiem Harijs Valters ar savu unikālo šķiltavu kolekciju piedalījies ļoti daudzās izstādēs. Pavisam nesen tās atceļojušas atpakaļ pie īpašnieka no Jaunmoku pils.

Lai bibliotēkas apmeklētājiem būtu iespēja apskatīt pēc iespējas vairāk un dažādas šķiltavas no kolekcijas, tā atšķirsies ar to, ka izstādes gaitā tiks nomainīta, radot intrigu, iegriezties un aplūkot izstādi atkal. Sabiles bibliotēkā tā būs skatāma no 12. jūnija līdz 7. jūlijam.

Dalies ar šo: