Sabilei izdots 2019. gada tūrisma ceļvedis

Sabiles Tūrisma informācijas centrs jaunajai tūrisma sezonai ir sagatavojis jaunu izdevumu – ceļvedi, kurā ir sniegta informācija par Sabiles un tās apkārtnes tūrisma objektiem. Uz vāka neiztrūkstoši ir atainots Vīna kalns un vīnogas, kuras ir Sabiles atpazīstamības simbols un kuras ir attēlotas arī pilsētas ģerbonī.

Ceļvedis šogad ir izdots A5 formātā un tajā ir iekļautas divas kartes: gan Sabiles pilsētas, gan Abavas pagasta karte.

Saimniecība Drubazas_Sabile_vīnu degustācijasSabiles Sidra NamsIzdevumā ir apkopotas vīna un sidra degustāciju iespējas, par kurām visbiežāk interesējas Sabiles viesi. Tās piedāvā saimniecība “Drubazas”, “Abavas” vīndarītavas saimniecība, Sabiles Sidra darītava un Sabiles Sidra Nams.

Nelielā Sabile piedāvā arī vairākus muzejus, amatniekus, aktīvās atpūtas un dabas tūrisma objektus. Šeit īpaši pieminami ceļvedī pirmo reizi iekļautie objekti, piemēram,Senas fotogrāfijas Sabilē uz Rīgas ielas (8)Sabiles “Bilžu galerija” uz Rīgas ielas, kuras tapšanu realizēja Sabiles “Sarades namiņš” ar Talsu novada fonda atbalstu.

Jaunums ceļvedī ir arī brīvā laika pavadīšanas centrs “Rausis”, kurš atrodas pie avota “Līkais krodzinieks” un kurā ceļotāju ģimenes arī no citiem novadiem uz kādu brīdi pieskatīšanai drošā vidē var atstāt pirmsskolas vecuma bērniņus, lai, piemēram, pieaugušie dotos nobaudīt kādu Sabiles apkārtnē tapušu sidru vai vīnu.

Sabile_Sarades namiņšPēc lielajiem dzīves pārbaudījumiem ar ugunsgrēku ar līdzcilvēku lielo atbalstu turpina darboties arī radošā māja “Sarade”, kuras čaklās, radošās personības šajā tūrisma sezonā piedāvās piedzīvojumu ekskursijas Sabilē, par kuru niansēm ceļotājus informēsim tuvojoties vasaras sezonai.

Sabile_Lidojums ar paraplānu tandēmāAktīvās atpūtas sadaļai Sabiles ceļvedī šī gada papildinājums ir arī romantiskām un neaizmirstamām sajūtām bagātie lidojumi ar paraplānu tandēmā virs Sabiles, kā arī kajaku, kanoe laivu un SUP dēļu noma Sabilē, lai tuvāk varētu iepazīt un izzināt Abavas upes līkločus.

Sabile_Koka rotallietu muezjs Ceļotājus, protams, gaida arī vairāki jau popularitāti iemantojuši Sabiles tūrisma objekti un aktivitātes, piemēram, mākslinieka Ojāra Feldberga radošo izpausmju vieta – Pedvāles mākslas parks, Andra Millera lolotais Koka rotaļlietu muzejs, Harija Jaunzema rotkaļa darbnīca, brauciens ar motorizēto plostu pa Abavu un citas nodarbes.

Sabile_Drubazas_trošu ceļš pāri AbavaiArī ģimenes ar bērniem priecēs gan jau vairākas no minētajām aktivitātēm, gan arī botānikas taka un trošu ceļš pāri Abavai “Drubazās”, Sabile_Zviedtu cepure_bagijispēļu taka “Pasaku mežs” pie Plostkroga un nobrauciens pa rodeļu trasi un izbraucieni ar bagijiem atpūtas kompleksā “Zviedru cepure”.

Gaidīsim ciemos Sabilē – gan izbaudīt mūsu puses tūrisma piedāvājumu, gan arī entuziasma piepildītos ikgadējos Sabiles svētkus – Sabiles 21. Vīna svētkus, kurus šogad svinēsim no 24. līdz 28. jūlijam. Esiet laipni aicināti ciemos arī 20_Sabiles Vīna svētki_teatralizētais gājiens_2019oktobrī, kad svinēsim Sabiles piekto Āboldienu, un arī decembrī, kad baudīsim jau sesto Karstvīna svētku izdarības.

Sabiles 2019. gada ceļvedi bez maksas iespējams saņemt Sabiles un Talsu tūrisma informācijas centros vai lejuplādēt šeit.

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore

Dalies ar šo: