Sabilē tiks svinēti 4. Karstvīna svētki (2017.g. 9.dec.)

Šī gada 9. decembrī Sabilē norisināsies jau ceturtie Karstvīna svētki, kuri šoreiz būs ļoti īpaši, jo Sabile būs daļa no festivāla “Latvijas Goda aplis” – Sabile piedalīsies gaismas projektā “Staro”, kurā sestdienas vakarā tiks izgaismots Sabiles Vīna kalns, un Sabilē tiks arī atvērta vieta radošām izpausmēm – “Rozīņu namiņš”.

Svētku laikā Sabilē savu darbību uzsāks “Rozīņu namiņš”, kurš darbosies katru dienu no Karstvīna svētkiem (9.12.) līdz Jaunā gada pirmajai nedēļai (6.01.). Ziemas laikā vīnogas kļūst par rozīnēm un rodas blēņu un jautrību namiņš – “Rozīņu namiņš” Sabilē. Visas dienas garumā namiņā skanēs svētku mūzika, būs dekorācijas, lampiņas un svētku noskaņas ar darbnīcām. Namiņš gaidīs jebkuru ziemas ceļinieku, kurš gribēs paciemoties bērnības sajūtā.

Karstvīna svētkos dažādās pilsētas vietās būs atvērtas arī citas radošās darbnīcas – zvaniņu darbnīca “Citrona šķēlīte”, piparkūku darbnīca “Smaržīgais pipars”, garšvielu maisiņu šūšanas darbnīca “Muskatrieksts”. Tie, kuri gribēs izkustēties, varēs piedalīties jautrajās sporta spēlēs “Kardamons”, bet deju baudītāji varēs atrast katrs kaut ko savai gaumei, jo būs gan karstās zumbas dejas “Čilli”, gan “Karstvīna garšvielu maisījums” – vidējās paaudzes deju kolektīva “Talsu kurši” koncerts. Sasildīties gribošie varēs piedalīties karsto dzērienu degustācijā “Mandarīna daiviņa”, kā arī doties uz Sabiles Sidra namu baudīt karstus dzērienus, karstas maizītes un “karstas” sarunas. Karstvīna svētku laikā darbosies foto-stūrītis “Karstais kakao”, tiks uzvesta “Pasaka par muļķa pelēnu”, būs “Cukurošanās” Cukuriņa diskotēkā un citi pasākumi.

Vakars noslēgsies ar pasakainu gājienu “Nesam gaismiņu eglītei”, lielās egles iedegšanu ar rūķīšiem un meža veci, svētku koncertu un svētku balli kopā ar grupu “Rumbas kvartets” no Kuldīgas.

Ziema un svētku gaidīšanas laiks nav iedomājams bez aromātiskiem dzērieniem:  Karstvīna svētki piedāvās “garšvielas”, ko pievienot ziemas “dzērieniem”, tās sasildīs ķermeni un pārsteigs Tevi ar kaut ko jaunu.

Karstvīna svētku laikā norisināsies arī tirgus, tāpēc gaidīsim vīndaru, mājražotāju un amatnieku pieteikumus. Pieteikties var, zvanot pa tālr. 27841827 vai rakstot uz e-pastu tic.sabile@talsi.lv vai tic_sabile@inbox.lv

Svētku programma pieejama šeit: Programma_Karstvina_svetki_2017

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Programma_Karstvina_svetki_2017

Dalies ar šo: