Sabile pirmo reizi uzņems Latvijas čempionātu šosejas riteņbraukšanā

Sestdien, 30. jūnijā, Sabilē notiks 2018. gada Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā jauniešu, junioru un sieviešu elites grupām. Pirmais starts gaidāms pulksten 10:00, kad par godalgām sacentīsies jaunieši un juniores. Bet no pulksten 12:30 sacensības uzsāks juniori un sievietes.

Jūnija beigas tradicionāli ir laiks, kad lielākajā daļā pasaules valstu notiek nacionālie šosejas riteņbraukšanas čempionāti. Lai startētu savas valsts čempionātā, Latvijā atgriezīsies visi vadošie mūsu šosejas velosportisti no citu valstu komandām. Starp gada nozīmīgākajiem startiem Latvijas čempionāts būs arī jauniešu, junioru, sieviešu un amatieru grupu sportistiem.

Sestdien, 30. jūnijā, Latvijas čempionāts pārcelsies uz skaisto Kurzemes pilsētiņu Sabili. Šeit par godalgām grupas braucienā sacentīsies jauniešu, junioru puišu un meiteņu, kā arī elites sieviešu konkurenču grupu sportisti, veicot 72 un 96 kilometru garas distances. Sacensības risināsies pa apļiem. Finišs gaidāms Sabiles kalnā. Jauniešu puišu un junioru meiteņu grupas brauciens gaidāms pulksten 10:00, bet junioru puišu un sieviešu brauciens notiks pēc pulksten 12:30.

Čempionāta kulminācija gaidāma  svētdien, 1. jūlijā, Talsos, kur pilsētas svētku ietvaros par čempiona tituliem grupas braucienā spēkiem mērosies elites un U23 vīru, kā arī dažādu amatieru grupu sportisti. Talsi Latvijas vadošos šosejas riteņbraucējus uzņems otro gadu pēc kārtas. Šajā gadā sacensību rīkotāji īpaši domājuši par pilsētas apli, kas solās būt braucējiem smagāks, bet reizē arī interesantāks nekā pērn. Aplī iekļauts gan viens no lielākajiem un stāvākajiem pilsētas kāpumiem, gan arī senā bruģa posms.

Pulksten 09:30 no rīta kā pirmie trasē dosies amatieru grupu braucēji, mērojot spēkus 94 un 30 kilometru garajās distancēs. 94 kilometru distancē pēdējie astoņi kilometri vedīs pa pilsētas apli. Pērn par absolūto Latvijas amatieru čempionu kļuva Kalvis Eisaks, kuram galveno konkurenci šogad sola sastādīt Kristaps Knops, Ivo Viļumovs, Artis Roze un citi.

Elites un U23 grupas brauciens un U23 vīru sacensību starts tiks dots pulksten 12:30. Latvijas ātrākie velosportisti veiks 195 kilometru garu distanci, sākumā veicot vienu pilsētas apli, kam sekos divi lieli Sabiles apļi. Beigu daļā atkal riteņbraucēji atgriezīsies Talsos, veicot vēl astoņus pilsētas apļus. Finišs gaidām ap pulksten 16:45. Sacensību norises gaitai būs iespēja sekot līdzi video tiešraidē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Facebook kontā un oficiālajā mājaslapā lrf.lv. Līdzjutēji klātienē aicināti piedalīties aizraujošajā “Betsafe” prognožu spēlē. Galvenie favorīti uz uzvaru elites grupas braucienā būs Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins, Emīls Liepiņš, Gatis Smukulis, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns, Viesturs Lukševics un citi.

Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs
Tālruņa numurs: +371 26255435
Elektroniskā pasta adrese: toms@lrf.lv
Rīgā, 2018. gada 29. jūnijā

Dalies ar šo: