Sabilē notika pirmais netradicionālo mūzikas instrumentu ansambļu festivāls “Lai prieks!”
Muzicēšana, prieks un kopā būšana – tā var raksturot 21.marta pasākumu Sabiles mūzikas un mākslas skolā, jo sabilnieki bija noorganizējuši netradicionālo mūzikas instrumentu ansambļu festivālu “Lai prieks!”.
Festivālā piedalījās pieci netradicionālo mūzikas instrumentu ansambļi: ansamblis no Talsu pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” (vadītāja: Lineta Mūrniece), Ugāles mūzikas un mākslas skolas blokflautu ansamblis (vadītāja: Arita Grīnberga), Piltenes mūzikas skolas ansamblis (vadītāja: Antra Šķēle), Valdemārpils mūzikas un mākslas skolas ansamblis (vadītāja: Elīna Paegle) un Sabiles mūzikas un mākslas skolas ansamblis (vadītāja: Ērika Grīva).
Festivāla dalībnieki priecājās par pavasari – pasākuma vadītāja runča Leopolda vadībā, kuram bija zināma līdzība ar skolotāju Ēriku Grīvu, dalībnieki atdarināja putnu balsis un, protams, izpildīja savus priekšnesumus, kuru skanējumā bija iekļauts kāds interesants skaņu rīks. Talsiem tie bija zvaniņi, valdemārpilniekiem – kartona kastes, Piltenes pārstāvji pasākuma otrajā daļā izpildīja priekšnesumu ar mutes harmonikām, kuras tautā sauc par blumīzeriem, bet sabilnieki iepriecināja klausītājus ar uzstāšanos, kurā bija dzirdamas gan vēja šalkas un strautiņa čalas, gan arī putnu balsis.
Sabiles mūzikas un mākslas skola šajā dienā svinēja arī savu 28. dzimšanas dienu, jo tieši 1991.gada 21.martā tika parakstīts lēmums par Talsu mūzikas skolas Sabiles filiāles dibināšanu, tādēļ savu iestādi apsveikt bija ieradies arī Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldnieks Zigmunds Brunavs.
Festivāls noslēdzās ar tējas baudīšanu un kliņģera garšošanu un, priecājoties par šo vērtīgo dienu, tika pieņemts lēmums nākamgad tikties jau otrajā netradicionālo mūzikas instrumentu festivālā šeit, Sabilē.
Vairāk fotogrāfiju no pasākuma pieejamas ŠEIT.
Zinta Ošenberga,
Sabiles mūzikas un mākslas skolas direktore