Sabilē nosvinēti Piektie Karstvīna svētki

Pagājušajā nedēļas nogalē Sabilē godā tika celts karstvīns, svinot jau Piektos Karstvīna svētkus, kuri, neskatoties uz lietaino laiku, uz dažādajām norisēm pulcēja gan svētku apmeklētājus un dalībniekus, gan tirgotājus uz vīna un amatnieku tirdziņu.

Svētku programmā ikviens varēja atrast sev tīkamu nodarbi, piedaloties garšvielās nosauktos pasākumos – krustnagliņās, pūdercukurā, dzērvenēs, safrānā, muskatriekstā, kardamonā un citās prātu asinošās un dvēseli mierinošās piedevās. Karstvīna svētki tika atklāti Sabiles centra laukumā, bet pasākumi norisinājās dažādās pilsētas vietās.

Sabiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēja baudīt mierīgā Adventa laika koncertu, kuru ar pavadošiem, pārdomu rosinošiem tekstiem sniedza mūziķe Anete Kozlovska un čellists Pēteros Ozoliņš.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (14)

Gan lieli, gan mazi varēja satikt salavecīti un saņemt dāvaniņu par noskaitīto pantiņu, un reizēm tas tika sacerēts turpat uz vietas, ja svētku apmeklētājs Ziemassvētku pantiņu vēl nebija iemācījies.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (26)

Kafejnīcā “Zane” bija atvērta piparkūku darbnīca, dodot iespēju radoši izpausties piparkūku veidošanā un, protams, arī to nogaršošanā.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (34)

Bērniem bija dota iespēja izpausties un saposties svētkiem salonā “Made”, kurā tapa cukurainas frizūras un hennas zīmējumi, bet Sabiles bērnu bibliotēkā diskotēkas gaismu noskaņās varēja izdejoties “Saldajā makarooonā”.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (23)

Sabiles “Sarades namiņā” visu dienu valdīja tīkama rosība, jo te darbojās radošās darbnīcas un bija atvērts “Dāvantirgus ar rozīnīti”, kurā joprojām visu decembri var iegādāties Latvijas amatnieku un dizaineru darinājumus.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (54)

Īpaši kupls apmeklētāju pulks dienas vidū piepildīja Sabiles Sidra Namu, kurā atraktīvais šefpavārs Elmārs Tannis vadīja ēdienu gatavošanas šovu – tajā tapa gardas lietas: pašcepta maize ar olīvām, plucināta gaļa, kuru Elmārs šovam bija sācis gatavot jau no paša rīta, tapa arī ābolu biezenis, cepti sīpoli un bārbekjū mērce.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (46)

Sabiles brīvā laika pavadīšanas centrā apmeklētājus ar dziesmām priecēja Sabiles kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (37)

Šajā lietainajā dienā Sabiles pirts ēkā ikvienam bija iespēja sasildīties pirtī, vairāk uzzināt par pirts lietām, kā arī tikt izmasētam ar dažādiem pirtij paredzētiem dabas dotiem labumiem, jo šeit savās zināšanās dalījās pirtniece Līksma Sokolova, kura apmeklētājiem spēlēja arī kokli un ģitāru.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (39)

Neiztrūkstoša ik gadu Karstvīna svētkos ir karsto dzērienu degustācija. Šogad degustācijas laikā tika piedāvāta arī rīsu putra ar rozīnēm, kurā bija apslēptas septiņas mandeles, kuru atradēji balvā varēja saņemt papildus kārumus.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (56)

Sabiles raibos vaibstus raksturo arī Sabiles romu ansamblis “Taboras Romance”, kurš svētkos izpelnījās skatītāju ovācijas ar uzvedumu “Čajori Ringla un vecās Jažas stāsts…”

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (61)

Pirmo gadu sabilnieki un viesi pulcējās uz teatralizēto konfekšu un cepumu parādi “Saldumtūte”, kura šādā izpildījumā Latvijā tika organizēta pirmo reizi. Parādē sevi izrādīja gan vesela kaste ar “Prozit” konfektēm, gan konfektes “M&M”, “Gotiņa”, “Putna piens” un citi kārumi. Dalībnieki īpaši bija piestrādājuši pie sava tērpa izvēles, lai iejustos savā izvēlētajā saldumā.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (66)

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (75)

Bērniem lielu prieku sagādāja Lielās egles iedegšana pasākumā “Sniegotais juceklis” kopā ar Liepājas aktieru radošo apvienību “Q9” Sabiles centra laukumā. Bērni jūsmoja līdzi aktieru meistarīgajām kustībām, mīmikai un dziesmām un piedalījās rotaļās kopā ar parādes “Saldumtūte” dalībniekiem.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (86)

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (89)

Karstvīna svētku dienu noslēdza sabilnieka solista Edgara Vesmaņa koncerts un karstās dejas kopā ar DJ DRY Sabiles centra laukumā.

Sabiles Piektie Karstvīna svētki_2018_8 decembris_Poriņi foto (90)

Vairāk fotogrāfiju no Karstvīna svētkiem apskatāmas šeit.

Tiekamies nākamajā gadā Sestajos Karstvīna svētkos Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore

Dalies ar šo:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.