Sabilē 6. oktobrī no plkst. 12.00 jau ceturto gadu tiks svinēta Āboldiena

Rudens ir ražas laiks, kuru Latvijas ainavā ļoti izteiksmīgi rotā ābols, un Sabilē tas ir ieguvis īpašu nozīmi. Aktīvā un radošā Sabiles Kultūras nama komanda šogad jau ceturto reizi aicina uz Sabili svinēt Āboldienu, kura atkal taps sadarbībā ar Sabiles Sidra darītavu.

Sestdienā svētki sāksies plkst. 12.00 ar folkloras kopas “Trejteka” uzstāšanos pie Sabiles Sidra Nama Rīgas ielā 11 un turpināsies turpat ar “Ābolampeļiem” – garāko ābolu virteni Sabilē, ābolu ripināšanu, ābolu uz papīra, ābolvīriņiem un ābolsieviņām, ābolu čatniju un cita veida “āboļošanos”.

Dienas laikā aktivitātes norisināsies arī citur pilsētā: plkst. 13.00 Sarades namiņā Rīgas ielā 34 ābols kļūs par eksperimenta objektu, bet Kuldīgas ielā 1 varēs piedalīties “Āboldančos” – šeit būs dejas kopā ar muzikantu Vili. No plkst. 14.00 varēsim vērot un uzzināt, kā rūgst ābols Sabiles sidra darītavā, jo būs iespēja doties izzinošā ekskursijā (ieeja: 4.00 EUR). No plkst. 15.00 varēsim turpināt dzīvot mūzikas noskaņās, jo Kuldīgas ielā 1 pasākumā “Āboltēja ar bumbieri” būs baudāmas dziesmas kopā ar Ivetu un Vilni. No plkst. 16.00 ābols izies “bizināties” pa Sabiles ielām – notiks orientēšanās skrējiens pa Sabili, protams, ābola noskaņās. Pulcēšanās skrējienam Sidra Namā.

Pasākuma noslēgumā no plkst. 17.00 varēs paviesoties omulīgajā Sidra Namā, kurā uzstāsies mūziķi Jöran Steinhauer un Juris Kaukulis no “Dzelzs vilks” un kurā pēc tam varēs baudīt vakaru ābolu noskaņās (ieeja uz vakara daļu no plkst. 16.30 un ieejas maksa 4.00 EUR).

Ābols ir mīlestības, auglības un pārpilnības simbols – ļausimies šī burvīgā augļa dažādībai Āboldienā Sabilē!

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore

Programmu varat lejuplādēt arī PDF formātā šeit: SabilesSidrs_AboluDienas_2018

SabilesSidrs_AboluDienas_2018_A4_web

 

Dalies ar šo: