SAB “Kalme” veco ļaužu nams saņēmis dāvanu

1991. gada ANO Ģenerālā asambleja izsludinājusi 1. oktobri par Starptautisko veco ļaužu dienu. Tās mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem, vecajiem cilvēkiem. Aktīvi novecot nozīmē dzīvot ar piederības, līdzdalības un noderīguma sajūtu, ar prieku par dzīvi un sevi.

Ne tikai šajā dienā, bet arī ikdienā mēs esam atbildīgi par šo cilvēku likteņiem, par to, kāda ir viņu mūža nogale. Sabiles aprūpes biedrības “Kalme” veco ļaužu nama iemītnieki, sagaidot šos svētkus, ir saņēmuši pasakaini lielu dāvanu.

Laika posmā no 11.septembra līdz 22.septembrim SIA SAN B brigāde namā veica krāšņu apkures sistēmas nomaiņu pret centrālapkuri ar granulu katlu. Biedrība “Kalme” par saviem līdzekļiem veica katla novietošanas vietas izveidi: nojaucot palīgtelpu starpsienu, izflīzējot telpas sienas un grīdu.

Divu nedēļu laikā visās telpās ielikti centrālapkures elementi, tie savienoti, uzstādīts apkures katls, siltā ūdens padeve pieslēgta apkures katlam. Darbs paveikts labā kvalitātē, bez liekiem putekļiem un akurātām sildelementu savienojuma vietām ēkas sienās.

Ar šo brīdi ir atrisinātas daudzas problēmas, kas tik ilgus gadus nodarbināja veco ļaužu nama darbiniekus un arī klientus. Nav jārūpējas vairs par malkas sagādi, sastrādi, deviņu krāšņu kurināšanu. Pakalpojums ir kļuvis finansiāli lētāks, samazinās elektroenerģijas patēriņš, darbiniecēm vairs nav jāstiepj smagie malkas grozi uz ēkas otro stāvu, bet galvenais – ievērojami paaugstinājusies veco ļaužu ikdiena ugunsdrošībā.

Vārdos neizsakāms paldies pienākas šīs lielās dāvanas pasniedzējiem: Talsu novada domes deputātiem, domes priekšsēdētājam E.Zelderim un viņa vietniekiem D.Karolam, N.Tropiņam, I.Indriksonei, Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājam Z.Brunavam. Nevaram aizmirst arī minētā rekonstrukcijas projekta pirmssācējus: iepriekšējā sasaukuma domes priekšsēdētāju A.Lācarus, izpilddirektoru A.Vilsonu.

Kopīgiem spēkiem ir piepildīts sen lolotais sapnis – 1920.gadā celtajai ēkai ir iedota jauna dzīvība – centrālapkure. Un atkal Sabiles veco ļaužu nama iemītnieki ir saņēmuši lielu skaistu, sirsnīgu prieka brīdi, saprotot, ka viņi nav aizmirsti, par viņiem rūpējas un daudziem cilvēkiem nav vienaldzīgs viņu liktenis.

SAB “Kalme” valdes priekšsēdētāja Maija Dubro

Dalies ar šo: