Pedvālē sākas Ojāra Feldberga „Spēles ar akmeni II”

Sestdien, 3. jūnijā sākas Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja radošā sezona. Šogad tā veltīta mākslinieka Ojāra Feldberga 70 gadu jubilejai. Muzeja radošā sezona ilgs līdz 10. oktobrim, un tās laikā Ojārs Feldbergs radīs skulptūru, vides mākslas objektu un instalāciju personālizstādi „Spēles ar akmeni II”.

1997. gadā Pedvāles muzeja parka teritorijā mākslinieks izveidoja savai piecdesmitajai dzīves jubilejai veltītu izstādi „Spēles ar akmeni”. Pēc divdesmit gadiem – savā septiņdesmitajā dzīves gadā – tēlnieks Pedvālē veido jaunu izstādi, kurā akmens atkal ir spēles partneris un kopā ar autoru izdzīvo dažādas tēlainas situācijas mākslas objektos, akcijās un performancēs.

Akmens Ojāra Feldberga darbos ir ne vien materiāls tēlniecības darbiem, bet arī personība, draugs un dalībnieks mākslinieka veidotajās skulptūrās, objektos, instalācijās un performancēs. „Akmens ir senākā būtne, kas dzīvo uz zemes,” par savu mūža spēles partneri saka Ojārs Feldbergs. Kā būtni viņš akmeni iepazīst, atklāj un pārveido mākslas darbos. Izstādē „Spēles ar akmeni II” līdzās jau agrāk tapušiem darbiem Ojārs Feldbergs pievienos jaunus mākslas objektus un instalācijas Pedvāles parka ainavā.

3. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 15:00 Pedvālē notiks akcija „Kāpjošie akmeņi”. Tās laikā Pedvāles muzeja Briņķu kalnā tiks izvietoti 12 laukakmeņi, pārtopot par vides mākslas objektu „Kāpjošie akmeņi”. Akmeņu kalnā kāpšanas akciju vērot aicināti skatītāji, kuri varēs apskatīt arī citus, jau iepriekš tapušus ekspozīcijas „Spēles ar akmeni II” darbus.

Tāpat šajā dienā 18.00 Pedvālē notiks akmens sēklas stādīšanas performance īpašajā eksperimentālajā akmeņu stādījumu laukā. Šoreiz tiks iestādīts akmens, kuru šī gada pavasarī Ojārs Feldbergs atveda no Misisipi upes gultnes Minesotas štatā, ASV. Sekojot tēlnieka aicinājumam, šim akmenim savus vēstījumus uzticējuši cilvēki, kurus viņš satika sava Amerika ceļojuma laikā. Tagad viņu vēlējumi, sapņi un idejas tiks iestādītas Pedvālē, bagātinot plašo stādījumu, kurā aug jau neskaitāmas, no dažādām pasaules malām atvestas akmens sēklas.

Sezonas laikā Pedvāles parks apmeklētājiem atvērts katru dienu no 10:00 līdz 18:00

Tālrunis informācijai: 29133374.

Foto – Top vides mākslas objekts „Kāpjošie akmeņi”

Ojārs Feldbergs

Dalies ar šo: