Pasākums “Trakie putni” Sabiles bērnu bibliotēkā

Marts, aprīlis un maijs ir Latvijas putnu rosīgākie mēneši, jo tad no tuvām un tālām zemēm atlido lielākā daļa gājputnu. 22. martā bērnu bibliotēkā rosījās „trakie” putni, jo viņu bezrūpīgā ikdiena tiek izjaukta ar gājputnu ierašanos Latvijā. No siltajām zemēm atgriežas viņu brāļi un māsas un nu sāks lielo dižošanos, dziedāšanu un dancošanu. Viss miers un klusums nu ir beidzies.

Skolēni ar interesi vēroja un klausījās stāstījumos par putnu ikdienu un to interesanto dzīvesveidu. Kopīgi mēģinājām saklausīt putnu balsis, kuras nebija nemaz tik viegli atpazīt, un vērojām putnu dejas, kad viņi izrādās, lai iepatiktos kādai putnu jaunkundzei, ar kuru veidot kopīgu ģimenes ligzdiņu. Izpētījām putnu olas – cik atšķirīgas gan pēc izmēriem ,gan pēc krāsas. Nebija viegli atpazīt arī putnu ligzdas, kādu ligzdu veido bezdelīgas, svīres, kādu stārķi un dzērves, kur ligzdo pūce un dzeguze.

Neizpalika rotaļas un prātu asinoši uzdevumi, kuros bērni parādīja savas izcilās zināšanas par putniem.

Mēs esam gatavi sagaidīt krāšņos lidoņus mājās! Lai pieskandē mūsu sētas ar skanīgiem treļļiem, jautru čivināšanu un prieku.

Sabiles bērnu bibliotēka

IMG_6299

Dalies ar šo: