Pasākums bērnu bibliotēkā “Putnubiedēkļa dārzs”

Trešdienas pēcpusdienā Sabiles bērnu bibliotēka gaidīja ciemos mazos lasītājus uz pasākumu “Putnubiedēkļa dārzs”: lasītāji tikās ar radošajām bibliotēkas darbiniecēm, kuras bija pārtērpušās par putnubiedēkli, vārnu un Miķeli.

Pasākuma dalībnieki ieradās pēc pusdienām, paēduši, omulīgi noskaņoti un gatavi piedāvātajām izdarībām, taču vispirms viņiem bija jāatbild uz jautājumiem par putnubiedēkļa nozīmi dārzā un par rudeni – vienu no bagātākajiem mēnešiem gadā, kura sagādātos labumus pārstrādā daudzās mājās – gan bērni paši, gan viņu mammas un omītes.

Bērni aizrautīgi minēja krustvārdu mīklas, visvieglāk atminot dzērveņu un sēņu vārdus, taču ilgāk piedomājot pie lapsas segvārda “rudaste”.

Pēc krustvārdu mīklas minēšanas pasākuma dalībnieki, attēlojot vēju, piešalkoja un iekustināja visu bibliotēkas telpu, jo rudens vējš spēj no kokiem noraut gan lapas, gan kastaņus – ezīšus, kurus visi pazīst, bet ne katrs zina, kāpēc tiem ir adatains apvalks: lai pasargātu sevi no zvēriem un varētu izaugt jauns kociņš.

Aizrautību stiprināja zīmēšana komandās, kad mazie lasītāji zīmēja kaut ko, par ko nezināja, kas tas būs – galu galā no bibliotekāres norādījumiem, kā vilkt svītras – pa labi, pa kreisi, uz augšu, uz leju – tapa ābolītis, no kuriem vienam pat netīšām bija iezīmējusies tārpiņa mājas vieta.

Entuziasms bērnu rindās saglabājās arī tad, kad bija jāķeras klāt ticējumiem par āboliem, taču rosība telpā ievērojami aktivizējās, kad bija jāsāk spēle ar kāju dipināšanu un roku plaukšķināšanu, iedomājoties, ka viena plauksta ir biete, otra – burkāns, bet kājas – kartupelis un kālis. Pēc bibliotekāres izteiktajiem dārzeņu nosaukumiem sekoja liela jautrība ar kāju dipināšanu un rociņu plaukšķināšanu.

dsc_0064

Pasākuma noslēguma daļā bērni sēdēja aplī un, katrs pievienojot pa teikumam, kopīgiem spēkiem sacerēja pasaku par putnubiedēkli, un “ravēja vārdu dārziņu”, kurā starp burtiem “auga nezāles”, piemēram, vārda “tomāts” vietā bija iezadzies vārds “automāts”.

Pēc pasākuma ikviens varēja pamieloties ar Miķeļa dāvātajiem āboliem.

Bilžu galerija

Tekstu sagatavoja: tūrisma organizatore Sanda Poriņa

Dalies ar šo: