Ojārs Feldbergs apguvis Feldberga kalna virsotni Vācijā

Turpinot savas 70. jubilejas gada radošās aktivitātes, tēlnieks Ojārs Feldbergs apmeklēja Feldberga kalnu Švarcvaldē, Vācijā, kur īstenoja Latvijas akmens sēklas stādīšanas performanci.

Latvijas teritorijā Feldberga uzvārda izcelsme saistās ar Pedvāles muižu. 1835. gada 20.maijā, Pedvāles muižas īpašnieka Karla fon Keizerlinga laikā, Čakstes māju saimnieks Ēvalds Ata dēls ieguva uzvārdu Feldbergs. Domājams, ka tam varētu būt saistība ar Pedvāles muižā šobrīd mītošo un strādājošo Ojāru Feldbergu, jo mākslinieka tēvs ir dzimis Pedvāles tuvumā un ir saglabājušies dažādi dzimtas nostāsti par Feldbergiem muižas laikos.

2017.gada 22. maijā, ar akmens sēklu no Pedvāles kalna kabatā, Ojārs Feldbergs devās iepazīt Vācijas Melno mežu ieskauto Feldbergu un tā virsotnē 1493 metru augstumā virs jūras līmeņa, saulrieta laikā iestādīja līdzpaņemto akmens sēklu.

Šī performance un gūtie iespaidi iedvesmo mākslinieku radošajam darbam pie jubilejas personālizstādes „Spēles ar akmeni II”, kas šovasar būs skatāma Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā. Jubilejas sezona noslēgsies oktobrī, kad Pedvālē tiks iestādīts akmens no Feldberga kalna.

002_Feldberga kalna virsotnee

Dalies ar šo: