Nosvinēti Sabiles Vīna svētki (2016.g.)

Pēdējā jūlija nedēļas nogalē, par godu Sabiles Vīna kalnam, ik gadu tiek svinēti Vīna svētki. Šogad tika svinēts svētku pilngadības gads – aizvadīti jau astoņpadsmitie svētki piecu dienu garumā. Dzirkstošie Vīna svētki ir visgaidītākais pasākums Sabilē un katru gadu tie tiek aizvadīti ar īpašu aizrautību, humoru un līksmību.

Tā kā šis bija svētku pilngadības gads, tad šogad svētku programma tika gatavota īpaši rūpīgi, svētki tika aizvadīti krāšņi. Tie sākās ar romantisko plostu uz Abavas upes, kur apmeklētāji varēja klausīties Valda Atāla un Arnolda Kārkla mūzikā, kā arī baudīt romantisko atmosfēru un uzņemt pozitīvas emocijas svētku turpmākajām dienām.

1

Ceturtdiena apmeklētājus pulcēja Sabiles Priedēs, kur kolhoznieku gaumē tika svinēti pilngadības svētki. Piektdiena sākās ar sportiskām aktivitātēm „Sportotavā” un turpinājās ar „Vīna pudeles uzburšanu maģijas šovā. Vakarā, Sabiles sidra dārzā, uzstājās grupa „Dzelzs Vilks” un bundzinieks Markus Varlamovs, bet vakara izskaņa tika sagaidīta Sabiles kultūras nama pagalmā ar videodiskotēku.

2

3

5

Viskrāšņākā svētku diena – sestdiena aizsākās ar Sabiles modināšanu. Visas dienas garumā pilsētā norisinājās amatnieku tirdziņš. Neiztrūkstošs bija arī vīna tirdziņš, kur pulcējās vīndari no visas Latvijas. Šogad vīndaru skaits bija īpaši kupls – svētki sapulcēja vairāk kā 20 vīndarus, šeit ikkatrs varēja atrast savu svētku garšu. Sabiles Vīna kalna pakājē norisinājās svētku atklāšana, pēc kuras, visas dienas garumā, pilsētas ielās un sētās norisinājās dažādi pasākumi.

6

Uz Sabiles sidra skatuves muzicēja Kārlis Kazāks, grupa „Aarzemnieki akustiski”, bet klausītājus izklaidēja Ufo. Bez daudziem jaunumiem apmeklētājus sagaidīja arī ierastās svētku radošās sētas – „Vīnotava”, „Putotava” un „Vīngliemežotava”.

7

Bērnu bibliotēkas sētā – „Hipijotavā” uzstājās grupa „Catalepsia”. Bet Ugunsdzēsēju sētā pulcējās vīna baudītāji, šeit norisinājās Sabiles Vīna kalna vīna degustācija „Vīns vieno” čigānu deju pavadībā. Svētku visgaidītākais brīdis, kā katru gadu ir teatralizētais gājiens „Skurbums pāriet, dullums – nē”, tāds tas bija arī šogad, ar tēmu „Sabiles atrakciju parks”. Radoši, jautri, smieklīgi, dzirkstoši, humora pilni, atraktīvi un laimīgi – tādi šogad bija gājiena dalībnieki. Klauni, mašīnas, karuseļi, kosmonauti, dejotāji un daudzi citi priecēja daudzos skatītājus.

8

9

Dullums turpinājās arī pieaugušo popielā, kur apmeklētāji tika smīdināti uz nebēdu. Vakars noslēdzās ar Andra Millera veidoto ugunsskulptūru, pēc kuras lustīgākie apmeklētāji svētku ballē dejoja kopā grupu „Sienāži” un DJ Ufo.

Svētdiena aizsākās ar programmu mazākajiem svētku apmeklētājiem – ar klauniem „Pindzeli, Pendeli”, bet mundrumu visai dienai varēja gūt skrējienā pa Rambulīti „Priecīgs un vesels”.

18. Sabiles Vīna  svētku organizētāji saka milzīgu paldies visiem atbalstītājiem, sponsoriem, kas ar dažāda veida atbalstu palīdzēja svētku tapšanā! Pateicība apmeklētājiem, kā arī dalībniekiem, kas ar savu līdzdalību bagātināja Sabiles 18. Vīna svētkus.

Tiekamies nākamajos – jau deviņpadsmitajos Sabiles Vīna svētkos – pilsētā ar odziņu!

Dalies ar šo: