Noslēgusies folkloras ekspedīcija Sabilē un tās apkārtnē

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuves 56. zinātniskā ekspedīcija, kas no 19. līdz 23. augustam norisa Sabilē, Abavas pagastā un tuvējā apkārtnē – Matkulē, Rendā, Kroņrendā, Kandavā, Kuldīgā, veiksmīgi noslēgusies, un pētnieki ar bagātīgiem garamantu vākumiem atgriezušies Rīgā.

Kopumā ierakstītas 60 intervijas, kurās piedalījās vairāk nekā 70 teicēju. Fiksēti gan dzīvesstāsti, gan klasiskās un mūsdienu folkloras vienības, tāpat digitalizēšanai nodotas autobiogrāfijas un fotogrāfijas no ģimeņu albumiem. Īpaši izceļamas dokumentētās Sabiles romu kultūras liecības. Ekspedīcijā iegūtie materiāli glabāsies Latviešu folkloras krātuves arhīvā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3), veidojot kolekciju LFK [2240], un pēc apstrādes daļēji būs pieejami digitālajā arhīvā garamantas.lv.

Folkloristi saka lielu paldies visiem teicējiem, kuri veltīja laiku sarunām! Paldies par atbalstu arī Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldei, Sabiles bērnu bibliotēkai, Sabiles kultūras namam, Koka rotaļlietu muzejam, Sabiles amatierteātrim – un jo īpaši Ziedītei Začestei un Mārim Lācim, viesu namam “Ružas” un SIA “Saltums” no Kandavas!

Ekspedīcija organizēta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammā 05.04.00 “Krišjāņa Barona Dainu skapis”, kā arī ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pētījumi norisa arī divos pēcdoktorantūras projektos – “Digitālie resursi, politika un Latvijas mazākumtautību kultūras “redzamība”” (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/220) un “Latviešu tautas naratīvu izpēte: ģeotelpiskās informācijas analīzes rīka un tiešsaistes teiku motīvu un tipu rādītāja izstrāde” (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/193).

Ekspedīcijas fotogalerija apskatāma šajā adresē: http://lfk.lv/Aizvadita-Latviesu-folkloras-kratuves-56-zinatniska-ekspedicija-Sabile

LU LFMI Latviešu folkloras krātuve
Attēlā: Sabiles teicējus Juri Neilandu un Juri Struku uzklausa pētnieces Digne Ūdre un Ilze Ļaksa-Timinska. Foto: Rita Treija

Dalies ar šo: