„Nāc līdzās” Kuldīgā

Šī gada 23. martā Kuldīgas kultūras centrā notika, jau XXI Integratīvā mākslas festivāla „Nāc līdzās” Kurzemes reģionālā atlase. Šogad festivālam bija īpašs vadmotīvs, kuram bija jāseko, lai sagatavotu atbilstošus priekšnesumus- „Latvijai- 100”. Kā katru gadu, festivāla Kurzemes atlasē piedalījās kupls skaits dalībnieku gan no Kurzemes, gan Rīgas skolām un organizācijām, kurās savus talantus attīsta bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām.

Priekšnesumi, kā katru gadu, bija rūpīgi gatavoti un aizkustināja gan skatītāju, gan žūrijas sirdis. Blakus, jau labi zināmiem māksliniekiem, kas katru gadu piedalās ne tikai Rīgas Lielkoncertā, bet arī gada lielākajā notikumā- koncertā „Nāc līdzās Ziemassvētkos”, Kurzemes atlasē piedalījās arī mūsu – Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības „Valgales skola” audzēkņi ar diviem priekšnesumiem. Ar savu kokles spēli skatītājus priecēja Sniedze Reine, kura konkursā piedalās katru gadu un kopā ar savu skolotāju Ināru Štoku pārstāv savas skolas godu arī Rīgas Lielkoncertos. Šogad mūsu skolu pārstāvēja arī jaunizveidots ansamblis „Krustcelēs”, kurā apvienojušies Koļa Kleins, kas prasmīgi veica perkusionista pienākumus, Edgars Kleins – demonstrēja prasmīgu bungu spēli, bet Māris Kleins un skolotāja Zane Apsīte, ar izjustu dziedājumu un horeogrāfiju uzrunāja klausītāju sirdis ar dziesmu „Latvju zeme vaļā stāv”.

Šogad no Kurzemes atlases 16 priekšnesumiem, uz Rīgas Lielkoncertu tika izvirzīti 9 priekšnesumi, kas iekaroja prasīgās žūrijas simpātijas visvairāk. Uz Rīgas Lielkoncertu 11. aprīlī  RSU Lielajā aulā dosies arī abi mūsu skolas priekšnesumi.

Turēsim īkšķus par mūsējiem! Lai Veiksmīga uzstāšanās visiem māksliniekiem!

Upesgrīvas internātpamatskolas mūzikas skolotāja Zane Apsīte
Foto: Aija Rēķe

Dalies ar šo: