Mājas kafejnīcu dienas Talsu novadā 4.–5. septembrī

“Mājas kafejnīcu dienas” ir lieliska iespēja popularizēt ceļotājiem savu piedāvājumu un vietējo kopienu, tāpēc aicinām pieteikties ģimenes, saimnieces, mājražotājus un uzņēmējus “Mājas kafejnīcu dienām Talsu novadā” 4.–5. septembrī. 

Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām, kurās interesenti var nogaršot vietējo ēdienu un baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes vai draugu lokā sagatavo savu īpašo piedāvājumu – pašu gatavotu cienastu, uzkodu, plātsmaizi, kūku, sacepumu, jebko, kas pašiem garšo, labi padodas un gribas arī ciemiņus pacienāt – un  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots, bet uz kopienas sadarbību vērsta vienas vai divu dienu akcija. Katra saimniecība prezentē savas mājas kafejnīcas nosaukumu, un piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, aicinām padomāt par kādu aktivitāti vai izklaidi, piemēram, rokdarbiem, spēlēm, muzicēšanu, saimniecību apskati, sportiskām aktivitātēm.

Aicinām pieteikties Talsu novada ģimenes, saimnieces, mājražotājus, arī esošos uzņēmējus, jo īpaši tos, kuri ikdienā nenodarbojas ar tūrisma un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu. Ja dalībnieki nav iepriekš reģistrējušies kā uzņēmēji vai ēdināšanās pakalpojumu sniedzēji, tad uz pasākuma laiku to darīt nav nepieciešams.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs” visā Latvijā dažādās norises vietās un laikos no jūlija līdz oktobrim.

Pieteikšanās līdz 31.maijam, aizpildot reģistrācijas anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3ek_qq0aTrFndZ5r1vn83Zmd5PJusyNthJuy1KlApuKrd1w/viewform?usp=sf_link

Dalies ar šo: