Lieldienu gaidīšana Abavas tautas namā.

Viss sākās ar to, ka Lieldienu zaķis bija veicis revīziju savos apciemojamo sarakstos un atcerējies, ka Abavas pagastā ir Abavas bibliotēka, kura arī gaida Lieldienu oliņas. Tā nu es, kā šis bibliotēkas vadītāja rakstīju vēstuli Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības Valgales skolas audzēkņiem un audzinātājām, un lūdzu, lai nāk palīgā man šīs oliņas dekorēt un ar cieņu sagaidīt pašu Lieldienu Zaķi, kurš solījās atcilpot un apskatīties, vai nākošajā gadā bibliotēkai var nest oliņas, vai tās būs skaisti dekorētas, vai svētkiem viss ir gatavs?

23. marta rīts bija vēss un darbīgs, jo pie Abavas tautas nama durvīm drūzmējās mašīnas, kas bija atvedušas Valgales skoliņas audzēkņus un vēl no pašas skoliņas ar kājām uz tautas namu gāja bariņš bērnu ar audzinātājām. Kaut arī bija agrs rīts, visi atbraucēji un kājām gājēji bija žirgti un smaidīgi.

Vispirms mēs kopīgi centāmies atcerēties, kas ir Lieldienas, ko Lieldienās dara, kādi ir šo svētku ticējumi un paradumi. Tad ķērāmies pie paša atbildīgākā darbiņa – oliņu rotāšanas. Kad darbiņš jau gāja uz beigām, gandrīz visas oliņas jau bija ietērptas svētku rotā, ieradās pats Lieldienu Zaķis (paldies Dacei Ceilertei par svētku sajūtas radīšanu!). Tas visu apskatījās, oliņas novērtēja, ar bērniem nobildējās un apsolīja nākamajā gadā arī oliņas bibliotēkai atnest, jo tās godam ir izrotātas un Lieldienām mēs esot gatavi.

Tā nu kopīgiem spēkiem, pateicoties Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības Valgales skolas bērnu un audzinātāju čaklajām rociņām, Abavas bibliotēka šogad ar Lieldienu Zaķa doto uzdevumu godam tika galā.

Paldies par šo jauko pirmssvētku sajūtu!

Abavas bibliotēkas vadītāja R.Vītola
Foto – Ivars Zvaigzne

Dalies ar šo: