Latvijas tēlnieku granīta skulptūru ekspozīcija „Akmens” Pedvāles mākslas parkā

Pedvāles mākslas parkā no 5. oktobra ir apskatāma Latvijas mūsdienu tēlnieku granīta skulptūru ekspozīcija. Tā ir eksponēta brīvā dabā, Pedvāles mākslas parka pļavās.

Astoņas lielizmēra granīta skulptūras ir izvietotas mijiedarbībā ar patstāvīgajā ekspozīcijā esošajiem mākslas darbiem. Tēlnieku Induļa Rankas, Jāņa Karlova, Ojāra Feldberga, Paula Jaunzema, Igora Dobičina, Gvido Bula, Jura Švalbes un Kristapa Andersona skulptūras ir tapušas dažādos laikos, tām ir dažāda tematika, forma un tās veidotas ar dažādiem akmens apstrādes paņēmieniem. Ekspozīcija tapusi ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Latvijas tēlniecībā akmens skulptūrai ir senas tradīcijas, kuras svarīgi ir uzturēt un attīstīt. Viens no Pedvāles mākslas parka galvenajiem uzdevumiem ir veicināt akmens tēlniecības attīstību. Ar šo ekspozīciju tiek uzsākta ilglaicīga akmens tēlniecības programma.

Pedvāles mākslas parks atrodas Abavas ielejas kreisajā krastā, blakus Sabiles pilsētai, vietā, kuru dēvē par Kurzemes Šveici. Ir sācies rudens un Pedvāles mākslas parka ainava ir iekrāsojusies košās krāsās. Visi mākslas cienītāji un dabas mīļotāji tiek aicināti nesteidzīgām un apcerīgām pastaigām, aplūkojot mākslas un dabas mijiedarbību.

Vairāk fotogrāfiju no ekspozīcijas skatāmas šeit.

Informāciju sagatavoja: Pedvāles mākslas parks
www.pedvale.lv

Dalies ar šo: