Laikraksts “Talsu vēstis” informē par ugunsnelaimi Sabilē pirmssvētku laikā

21. decembra naktī 1.56 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Sabilē, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja (pa vidu «Sarades namiņam» un sarkanai ķieģeļu daudzdzīvokļu mājai) pilnā platībā un uguns izplatījusies uz blakus esošajām ēkām. Pirms VUGD ierašanās no ēkām bija evakuējušies desmit cilvēki. Pēc vairāk nekā trīs stundu darba, 5.29, izdevās ierobežot liesmu izplatību. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā dega trīs dzīvojamās mājas – viena 180 m2, otra 120 m2 un trešā 5m2 platībā. Šobrīd ugunsdzēsēji glābēji joprojām turpina ugunsgrēka dzēšanas darbus. 
«Talsu Vēstis» notikuma vietā noskaidroja, ka ugunsgrēks izcēlies mājā, kas jau nodegusi pirms aptuveni diviem gadiem, un tagad tā tika celta no jauna. Būvniecība nebija pabeigta, bet tajā atkal izcēlās ugunsgrēks… Vietējie ļaudis izsaka dažādus aizdegšanās iemeslus, tajā skaitā, ka tur nereti esot uzturējušies dažādi alkohola mīļi, kas, iespējams, neuzmanības dēļ uguni izraisījuši. Patieso iemeslu gan noskaidros Valsts policija, kas veiks izmeklēšanu.
Diemžēl liesmas skāra arī blakus esošo sarkanu ķieģeļu daudzdzīvokļu māju, kurā izdeguši logi, bet vislielākais zaudējums un vietējo ļaužu līdzjūtību raisa tas, ka liesmas pārmetās arī uz «Sarades namiņu», tagad tur atstājot vien krāsmatas… Lai arī lielāko daļu dāvanu produkcijas izdevās izglābt, tas nespēj aizpildīt un kompensēt milzīgo darbu, mīlestību un enerģiju, kas šajā vietā tika ieguldīts… Namiņa idejas iniciatore Ieva Lāce, nespējot aptvert notiekošo, teic, ka pagaidām nespēj komentēt, kāda veida palīdzību apkārtējie varētu sniegt, bet Sabiles kultūras nama vadītāja Gerda Zeberiņa norāda, ka šis ir brīdis, kad visiem sadoties rokās, lai to pārdzīvotu, un, iespējams, janvārī tiks sarīkots kāds pasākums, lai to izdarītu, bet par to plašāka informācija sekos vēlāk.
«TALSU VĒSTIS» AICINA IEVĒROT UGUNSDROŠĪBAS NOTEIKUMUS, LAI PASARGĀTU SEVI UN CITUS NO NELAIMES!!!
VAIRĀK LASIET NĀKAMĀS PIEKTDIENAS, 28. DECEMBRA, LAIKRAKSTĀ!

Mārītes Raks-Lasmanes teksts
Daiņa Kārkluvalka fotogrāfija
Laikraksts “Talsu vēstis”
2018. gada 21. decembrī

Dalies ar šo: