Konkurss “Jaunais pavāriņš” Upesgrīvas internātpamatskolā

Šī gada 18.janvārī mēs, Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienība „Valgales skola”, piedalījāmies konkursā „Jaunais pavāriņš”, kuru organizēja Upesgrīvas internātpamatskola. Uz konkursu devās četri „Mājturības” programmas audzēkņi-Nikola Fiļipova, Māris, Edgars un Samanta Kleini.

Šāds konkurss notiek pirmo reizi, un tā mērķis ir veicināt mājturībā nepieciešamu praktisko darba iemaņu, iniciatīvas, zinātkāres, patstāvības attīstību, kā arī veidot priekšstatu un sapratni par kūku izgatavošanas procesiem.

Katras komandas uzdevums bija pagatavot un izdekorēt kūku, izmantojot mājās sagatavotas biskvīta ripas. Kūkas dekorācijai bija jāatbilst konkursa pieteikšanās brīdī izlozētam nosaukumam. Mūsu kūkas nosaukums bija „Dzērvenītes sūnās”.

Konkursu uztvērām nopietni, un gatavošanās process bija liela atbildība. Pētījām kūku veidus, kūku krēmus un ievārījumus smērēšanai starp kārtām, dekorēšanas paņēmienus, kūku dekorus un kūku dekorēšanas piederumus. Teorētiskās zināšanas pielietojām praktiskā darbībā.

20170118_113731

Konkurss aizsākās ar sirsnīgu koncertu un Karlsona ierašanos, kurš vēlējās daudz putukrējuma kūku. Pēc idejas autores skolotājas Ligitas un skolas direktores Maijas Aveniņas uzrunas, kā arī dalībnieku komandas un žūrijas iepazīstināšanas, visi tika aicināti sagatavot kūku prezentēšanai un nodot vērtēšanai neatkarīgai žūrijai. Visas piecas žūrijas pārstāves ikdienā strādā pārtikas ražošanas jomā.

Pēc žūrijas vērtējuma, jauniešu gatavotā kūka ieguva nomināciju „Saldākā torte”, kā arī specnomināciju „Virtuālā torte”, kuru piešķīra Talsu novada domes deputāte Olga Blumbaha.

20170118_120745

Visi dalībnieki ieguva pateicību par piedalīšanos konkursā un atslēgas piekariņu no konkursa organizētājiem, kā arī saldu dāvaniņu no žūrijas. Bet lielā balvā saņēmām mājturībā noderīgu lietu – mikseri.

Konkursa norisi iemūžināja Talsu televīzija, un sižetu var apskatīt, ierakstot google konkurss „Jaunais pavāriņš”.

Liels paldies vecākiem, ka atbalstījāt sava bērna dalību konkursā. Paldies, Valgales skolas vadītājai un kolēģiem par sapratni un atbalstu. Paldies Upesgrīvas internātpamatskolai par uzaicinājumu un iespēju piedalīties konkursā.

Skolotāja Vigeta Bruce
Foto: Vigeta Bruce

Dalies ar šo: