Jaunieši Sabilē īsteno projektu „Domā līdzi”

Lai arī aizvadām jau rudenīgās septembra sākuma dienas, piedāvājam ieskatu kādās saulainās un arī izglītojošās aktivitātēs, tik tikko pagājušajā vasarā. Iepriekšējā mācību gada nogalē,  jauniešu iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, Talsu  novada pašvaldība apstiprināja projekta pieteikumu „Domā līdzi”. Tā autores ir trīs aktīvas Sabiles pamatskolas skolnieces Evelīna Liepiņa, Eva Birkāne un Annija Strazdiņa, kā atbalsta organizāciju talkā ņemot biedrību „Stāvu augstāk”.

Īstenojot projektu, meiteņu mērķis bija mudināt jauniešus domāt par to, kādas ir viņu intereses, kas ir tas, ar ko viņi labprāt dzīvē nodarbotos, kādas specialitātes un profesijas izvēlētos. Projekta ietvaros, jaunieši anketās izteica savu viedokli par viņiem interesējošajām profesijām, kā rezultātā, jūlija mēnesī tika aizvadītas četras aktīvas un interesantas nodarbības.

Bija iespēja piedalīties konditorejas meistarklasē, uzzināt gan teoriju par konditora profesijas ikdienu, gan iemēģināt roku dažādu gardumu pagatavošanā.  Sabiles sporta centra vadītājs Mārcis Červoņikovs dalījās pieredzē un izaicinājumos sporta pedagoga, trenera ikdienā. Saldus tehnikuma vizuālā tēla stilista programmas vadītāja Ilze Lieldaudziete vadīja vizāžista meistarklasi jauniešiem, kurā, noklausoties teoriju, visi klātesošie turpat arī aktīvi lika lietā iegūtās zināšanas, veicot dažādas skaistuma procedūras.

Noslēdzošajā nodarbībā jauniešus uzņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri Sabiles depo, kurā bija iespēja klātienē iepazīties ar ugunsdzēsēju darba ikdienu, nepieciešamo aprīkojumu. Jaunieši tika informēti arī par profilaktiskiem drošības pasākumiem, kurus veicot bieži varam izvairīties un priekšlaicīgi novērst dažādu ugunsbīstamu situāciju rašanos savās dzīvesvietās.

Projektā iesaistītie jaunieši  izsaka pateicību atsaucīgajiem un atraktīvajiem profesiju pārstāvjiem par interesi un iesaistīšanos šajā jauniešu iniciatīvā, kā arī Talsu novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu projekta aktivitāšu īstenošanā.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Grosa, biedrība „Stāvu augstāk”

Dalies ar šo: