“Grāmatu starts” mazuļiem Sabiles bērnu bibliotēkā 15. februārī

Sniegotajā februāra ceturtdienā Sabiles bērnu bibliotēka pulcināja Sabiles pirmsskolas izglītības iestādes “Vīnodziņa” mazuļus uz pasākumu “Grāmatu starts”.

“Grāmatu starts” ir bērnu lasīšanas veicināšanas programma, kas iepazīstina pirmsskolas vecuma bērnus ar aizraujošo grāmatu pasauli, aicina uz pirmo tikšanos ar bibliotēku un rosina lasīt visai ģimenei kopā.

“Grāmatu startu” radījis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs kā metodisku, visu Latviju aptverošu ilgtermiņa lasīšanas veicināšanas programmu pirmsskolas vecuma bērniem. “Grāmatu startam” notikt palīdz LNB Atbalsta biedrība  un ziedotāji – cilvēki, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze!

Uzsākot īstenot “Grāmatu starta” programmu ar ziedotāju atbalstu, tas radītāji vēlas pierādīt programmas aktualitāti un nepieciešamību, lai piesaistītu ne tikai valsts atbalstu programmas norisei, bet arī finansējumu, kas nākotnē ļautu programmu pilnvērtīgi īstenot visās Latvijas bibliotēkās.

Lasīšanas veicināšanas programmas „Grāmatu starts” uzdevumi:

  • Stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenē;
  • Nodrošināt kvalitatīvas literatūras pieejamību ikvienam bērnam, neraugoties uz ģimenes finansiālajām iespējām vai dzīvesvietu;
  • Veicināt bērnos interesi par literatūru un veidot bibliotēku pakalpojumus pievilcīgākus ģimenēm ar maziem bērniem;
  • Dot vienlīdzīgas izglītošanās un attīstības iespējas ikvienam bērnam, jo projekta ietvaros bibliotēkas tiek popularizētas kā vietas, kuru pakalpojumi un iespējas ikvienam pieejamas bez maksas.

Bibliotēka ir vieta, kur ar grāmatu starpniecību bērns var iepazīt sevi pasaulē un pasauli sevī. Bibliotēku piedāvājums bērniem ir saturīgs, izglītību un attīstību veicinošs un pieejams bez maksas. Bibliotēku plauktos rodamās grāmatas ir neaizstājamas ikviena bērna attīstībā, bagātas valodas, personības un vērtību veidošanā.

Tikšanās noslēgumā Sabiles bērnu bibliotēkā katrs bērns saņēma “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk.

Fotogrāfijas no pasākuma Sabiles bērnu bibliotēkā apskatāmas šeit:

Rakstam izmantota Lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” anotācija

Emblema

Dalies ar šo: