“Grāmatu nedēļa” bērnu bibliotēkā

Ziemīgajā ceturtdienas priekšpusdienā Sabiles bērnu bibliotēka silti sagaidīja Sabiles bērnu dārza vecāko grupiņu uz pasākumu “Grāmatu nedēļa”. Bērnu uzmanību saistīja pasaku teicēja Vecā Pasaciņa, bija ieradusies arī māksliniece-dzejniece, kā arī izzinošās literatūras pārstāvis – profesors.

Pasākums bija paredzēts, lai bērni iepazītos ar bibliotēkā pieejamajām, viņu vecumam atbilstošajām grāmatām. Ne velti, jo bērni viens caur otru centās pateikt, ka viņi jau māk lasīt, bet profesoram nācās paskaidrot, kāda ir atšķirība starp bibliotēku un grāmatnīcu, jo to gan bērni nezināja
.dsc_0004

Mazie lasītāji tika iepazīstināti gan ar anekdošu grāmatu, uzzinot, kas ir anekdote, gan arī ar krietni apbružāto spoku stāstu grāmatiņu. Pasaku teicēja pastāstīja, kā top pasakas, un iepazīstināja ar plaši pazīstamajām pasaku grāmatām “Ansītis un Grietiņa”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, kā arī ar Margaritas Stārastes skaisto zīmējumu pasaku grāmatu, bet māksliniece-dzejniece pastāstīja, kas ir dzeja, un nolasīja bērniem dzejoli, uzsverot, ka māksla izglābs pasauli, jo zīmēšana un dzejas sacerēšana sasilda mūsu dvēseles.dsc_0009

Dzejolis var tapt arī par krāsainu un radošu stāstu – multiplikācijas filmu, piemēram, bērniem labi pazīstamā multfilma “Joka pēc alfabēts”, kuru pasākuma dalībniekiem bija iespēja noskatīties un noklausīties – visi bērni dziedāja līdzi, jo zināja skanīgās dziesmiņas vārdus.

Pēc dziedošās dzejas atkāpes mazos lasītājus ar savas jomas grāmatām iepazīstināja profesors, piemēram, ar grāmatu “Vai tu zini, kā darbojas pasaule”, “Mežā”, kā arī ar grāmatām par to, kā rodas visādas lietas, piemēram, cukurs, krekls, ābolu sula un citas ikdienā lietojamas lietas.

Pasākuma noslēgumā profesors iesaistīja bērnus eksperimentā ar baloniem, kurus, parīvējot gar drēbēm vai matiem, radās statiskā elektrība, un baloni paši no sevis pielipa pie apģērba, izraisot bērnos patiesu prieku un zinātkāri par šo procesu.

Un, protams, pēc pasākuma tā apmeklētājiem tika dota iespēja paviesoties bērnu grāmatu nodaļā – pāršķirstīt un izskatīt grāmatas, kuras viņi labprāt izlasītu.

Paldies radošajām bibliotēkas darbiniecēm par omulīgo pasākumu un spēju mazas lietas pārvērst lielākos notikumos!

Bilžu galerija

Tūrisma organizatore Sanda Poriņa

Dalies ar šo: