Ģimenes sporta diena bērniem ar īpašām vajadzībām “Mēs kopā…!”

Saulainajā š.g. 26. maija dienā, kas gan no rīta nesolījās būt tik saulaina, Valgalē Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas struktūrvienībā „Valgales skola” noritēja ikgadējā, nu jau kā septīto gadu, tematiskā ģimenes sporta diena bērniem ar īpašām vajadzībām. Sadarbībā ar Valgales aktīvākajiem iedzīvotājiem – Lindu, Ģirtu, Daci un Ivaru, brīvprātīgajiem no Kandavas – Inesi (gatavoja dārza fotorāmīti), Sandu, Renāru, un no Sabiles – leļļu Dainu (gatavoja salmu lelli – dakteri) – skoliņas komandai izdevās noorganizēt neaizmirstamu, ar sirsnīgām emocijām un fiziskām aktivitātēm piesātinātu dienu.

Šogad pasākumā piedalījās sportot gribētāji kopskaitā ap astoņdesmit, gan no Valgales skolas, gan VSAC „Kurzeme”  filiāles  „Veģi” un Sabiles vidusskolas. Piedalījās arī „Valgales skolas” bērnu ģimenes. Jau iepriekš bērniem bija jāsagatavo mājas darbs – iepazīties ar filmiņas “Avārijas brigāde” varoņiem – Sīlinku, Bembelātu un Poteriksu, un jāataino to piedzīvojumi darbiņos.

Pasākums iesākās ar Avārijas brigādes varoņu ierašanos un tālāk pa aktivitātēm. Šī gada tēma bija saistīta ar drošību, tāpēc bērniem bija iespēja piedalīties tādās aktivitātēs kā “Palīdzi nokļūt mājās!”, “Nodzēs ugunsgrēku!” un “Palīdzi nokļūt pie drauga!”. Bērniem bija iespēja sniegt pirmo palīdzību, pārbaudīt savas zināšanas par drošību. Pasākuma noslēgumā dalībnieki saņēma medaļas, diplomus, pateicības, cienājāmies ar gardo, skolotājas Zanes cepto kūku un atpūtāmies skolas pagalmiņā. Savukārt ceļojošā balva – Tontons tika nodots drošās un gādīgās rokās – VSAC „Kurzeme”  filiāles  „Veģi” komandai.

Ir liels gandarījums par kopā padarīto, jo rezultātu varējām saskatīt katra bērna acīs un smaidos. Sirsnīgs paldies sporta spēļu galvenajām organizētājām un ideju autorēm – Aijai un Vigetai no Valgales skolas un visiem, kas piedalījās šī gada pasākumā. Paldies brīvprātīgajiem palīgiem un īpašs paldies profesionālās izglītības programmas „Mājturība” 1. kursa studentei Nikolai par iesaistīšanos pasākuma organizēšanā. Jo vairāk roku, jo vairāk varam padarīt! Ceram, ka arī nākošgad varēsim kopā iepriecināt bērnus un viņu ģimenes, lai jauki un sportiski pavadītu laiku.

Fotogrāfijas no pasākuma apskatāmas šeit.

Valgales aktīviste Linda Brunava
Foto Zane Apsīte

Dalies ar šo: