Festivāls „Saules stariņi” Pelčos

Šī gada 25. februārī Pelčus pieskandināja jautras bērnu balsis un mūzikas instrumentu skaņas. Pelču speciālās internātpamatskolas attīstības centrā notika, jau par tradīciju kļuvušais, muzikāli radošais pašizpausmes festivāls „Saules stariņi”, kas pulcēja bērnus un jauniešus ar vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem no dažādām Kurzemes reģiona speciālajām skolām.

rsz_1o

Festivāla mērķis ir dot iespēju šiem bērniem un jauniešiem izpaust sevi muzikāli radošā veidā un gūt pozitīvas emocijas, celt pašapziņu, veicināt jaunu kontaktu veidošanos, kā arī vērst sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar īpašām vajadzībām aktivitātēm.

Talsu novadu festivālā pārstāvēja Upesgrīvas internātpamatskola un tās struktūrvienība „Valgales skola”. „Valgales skolas” priekšnesums ar nosaukumu „Uzzīmēšu”, lieliski sasaucās ar šī gada festivāla tēmu- brīnumi, jo bērni, dziesmai skanot, kustībās atveidoja to, ka brīnumus var arī uzzīmēt! Priekšnesumā piedalījās mūsu audzēkņi no VSAC „Kurzeme”  filiāles  „Veģi”- Edgars, Jana un Sergejs, skolotājas- Anete Dorše un Zane Apsīte, bet galvenā „mākslinieka” lomā iejutās skolnieks Armands, kurš katru dienu mēro ceļu uz „Valgales skolu” no Laucienes. Armands bija arī vienīgais no festivāla dalībniekiem, kurš pārvietojas ratiņkrēslā.

rsz_3o

Ar radošām idejām priekšnesuma tapšanā piedalījās „Valgales skolas” vadītāja Aija Rēķe, kustību apguve bija mūzikas skolotājas Zanes Apsītes pārziņā, par košajiem tērpiem jāpateicas skolotājai Anetei Doršei, bet par krāsainajiem priekšnesuma atribūtiem – zīmuļiem – jāpateicas mājturības skolotājam Ivaram Zvaigznem.

Pateicoties tam, ka uzstāšanās bija tik spilgta gan tērpos, gan noformējumā, „Valgales skola” saņēma diplomu par festivāla „Krāsaināko ” priekšnesumu.

Paldies, mūsu „lielajai” skolai (Upesgrīvas internātpamatskolai) par sniegto iespēju piedalīties šajā festivālā.

Upesgrīvas internātpamatskolas struktūrvienības „Valgales skola” mūzikas skolotāja Zane Apsīte,

foto Aija Rēķe

Dalies ar šo: