Eiropas senioru deju kolektīvam „Abava” 10. jubilejas gads

28. novembrī, Sabiles kultūras namā, pulcējās viesi un lustīgi atskanēja deju soļu ritmi. Šajā dienā norisinājās Eiropas senioru deju kolektīva „Abava” 10 gadu jubilejas pasākums.

abava1-1024x682

Desmit gadi kolektīva vēsturē aizpilda jau vairākas lappuses. Eiropas senioru deju kolektīvs „Abava” savu darbību uzsāka 2005. gada oktobrī un tas bija pirmais šāda veida kolektīvs Talsu novadā un otrais Kurzemē. Jau pavisam drīz – 2005. gada decembrī, Ziemassvētkos, „Abava” aizvadīja savu pirmo koncertu. Tajā laikā kolektīvā dejoja 20. dalībnieces. Pirmā kolektīva deja bija Vīnes maršs. „Abava” darbojas Sabiles kultūras namā un tā vadītājs jau kopš paša kolektīva pastāvēšanas sākuma ir Modris Vanags. Šobrīd tajā dejo 16 dalībnieces, no kurām 10 kolektīvā ir kopš tā pirmsākumiem. Ir iemesls būt gandarītiem, jo šobrīd izveidots stabils senioru deju kolektīvs.

Eiropas deju saknes nāk no senām balles dejām, kā arī no dažādu valstu folkloras. Tās var būt dejojamas pārī vai aplī. Dejotāju kleitas parasti ir garas, pie tām dažādi aksesuāri- rotas, cepures, cimdi, šalles. Ritmiska un melodiska mūzika, viegli deju soļi un skaisti tērpi rada lielisku kombināciju, tā ir bauda acīm un ausīm. Tieši šādus – vieglus deju soļus melodiskā mūzikā savā 10 gadu jubilejā izdejoja arī kolektīvs „Abava” un atbraukušie viesi. Sveicēju vidū bija un labus vārdus teica arī Latvijas Eiropas senioru deju apvienības valdes priekšsēdētāja Laimdota Andersone.

Deju kolektīva „Abavas” dejotājas ir ar lielu dejošanas pieredzi. Šo gadu laikā bijuši dažādi izbraukumi, koncerti, priecēti skatītāji visā Latvijā – Ventspilī, Liepājas pusē, Rožu svētkos Tukumā, Ogrē, Jūrmalas Puķu ballē, 3 reizes Cinevillā, vairākas reizes Salaspils Botāniskajā dārzā. Dāmas dejojušas arī Polijā un Briselē, piedalījušās Eiropas deju festivālā arī uz prāmja Rīga- Stokholma. Neizsīkstošs dzīvesprieks un vēlme darboties pavada dejotājas ik dienu. Varbūt tieši tas ir noslēpums, kas palīdzējis kolektīvam svinēt nu jau desmito pastāvēšanas jubileju?!

Eiropas senioru deju kolektīvs „Abava” saka lielu paldies tā vadītājam Modrim Vanagam par ieguldīto darbu un laiku, kā arī aicina pievienoties jaunas dejotājas.

Foto Dace Groskopa

2-1024x682

3-1024x682

4-1024x682

Dalies ar šo: