Buklets “Pastaigu un pārgājienu maršruti Sabilē un tās apkārtnē”

Sabiles tūrisma informācijas centrs ir sagatavojis izdevumu “Pastaigu un pārgājienu maršruti Sabilē un tās apkārtnē”.

Jaunajā bukletā ir apkopoti Sabiles vides gida Māra Lāča un Sabiles TIC darbinieces iemīļotākie pastaigu maršruti Sabilē un tās apkārtnē.

Bukletā ir iekļauti vienpadsmit maršruti, no kuriem deviņi ir apļveida maršruti – tie sākas un beidzas Sabiles pilsētas laukumā pie Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra. Bukletā ir aprakstīts arī Virsaišu dabas takas pastaigu maršruts, kurš atrodas aiz stādaudzētavas “Mazsili” starp Sabili un Stendi.

Garāku pārgājienu cienītāji ir aicināti doties arī Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 posmos, kuri ved caur Sabili. Posms Renda-Sabile ir 25 km garš, tā nostaigāšanai nepieciešamas 8-10 stundas, bet posms Sabile-Kandava ir 21 km garš un to var veikt 7-9 stundās. Maijā un jūnijā notiek šo abu posmu marķēšana dabā.

Tā kā Sabiles tūrisma informācijas centrs ierobežojumu dēļ joprojām strādā aiz slēgtām durvīm, tad jauno bukletu var saņemt Sabiles Vīna kalna kasē, kura ir atvērta katru dienu no plkst. 10.00-18.00, bet pirmdienās no plkst. 10.00-16.00.

Sabiles pastaigu maršruti dabā nav marķēti, tāpēc tos PDF formātā var lejuplādēt Sabiles tūrisma lapā, kurā ir pieejami arī šo maršrutu GPX faili, kurus var lejuplādēt telefonā un lietot, piemēram, ar aplikāciju “LVM Geo”.

Sanda Poriņa, Sabiles tūrisma informācijas centrs
Bukleta vāka foto: Mežtakas foto arhīvs

Dalies ar šo: