BMX freestyle dirt sacensībās Sabilē uzvar ventspilnieks Ernests Zēbolds

BMX freestyle dirt sacensībās „Sabile Valley Jam 2016sestdien, 6.augustā, uzvaras laurus plūca 17 gadus vecais ventspilnieks Ernests Zēbolds, otrajā vietā ierindojās 19 gadus vecais sabilnieks Roberts Minders, savukārt trešo vietu ieguva 27 gadus vecais sabilnieks un viens no pasākuma organizētājiem Mairis Švīgers. Labāko triku izpildīja 18 gadu vecais Dāvis Līcītis no Saldus.

Sacensībās piedalījās braucēji no Saldus, Ventspils, Engures un Sabiles. Katrs dalībnieks veica piecus braucienus, žūrija vērtēja divus labākos, kā arī labāko triku meistaru. Katram dalībniekam bija trīs mēģinājumi. Braucējus vērtēja divi tiesneši no specializēto divriteņu veikalu „PARbmx”.

Spītējot iepriekšējās nakts laika apstākļiem, šodien īsi pirms sacensībām notika vēl pēdējie dirtu parka sakopšanas darbi. Vakardienas skarbie laika apstākļi gan nedaudz paretināja dalībnieku rindas, taču kopumā pasākums noritēja veiksmīgi un ar azartu. Iepriekšējos gadus pasākums notika Sabiles tradicionālo vīna svētku nedēļā, taču, ņemot vērā citu sacensību grafikus, šogad tās notika atsevišķi citā nedēļas nogalē, norāda sacensību organizētāji.

„Sabile Valley Jam 2016trešo gadu pēc kārtas organizēja Sabiles BMX entuziasti, lai popularizētu nodarbošanos ar ekstrēmo sportu, kā arī kvalitatīvu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu jauniešu vidū. Sacensības organizēja biedrība „Sabiles dirti” sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldi un specializēto divriteņu veikalu „PARbmx”.

Pasākums ir viena no retajām tā sauktajām dirt tipa sacensībām, kas norisinās Latvijā vasaras laikā. Sabiles dirtu parks ir iekļauta Latvijas freestyle dirt parku sarakstā un kļuvusi atpazīstama Latvijas braucēju vidū.

Jau vairāk nekā desmit gadu grupa jauniešu Sabilē nodarbojas ar BMX brīvā stila sporta veidu – sarežģītu triku izpildīšanu ar divriteņa palīdzību skeitparkos vai arī tā sauktajos dirtu parkos.

Informāciju par pasākumu sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/sabilesdirti/home, Twitter @SabilesDirti, Instagram – sabilesdirti.

 

Par BMX:

BMX jeb bicycle motocross radās Amerikas Savienotajās Valstīs, kad riteņbraukšanas entuziasti sāka braukt ar divriteni, kā arī krosa motociklu. Mūsdienās BMX tiek iedalīts vairākās disciplīnās. Sabiedrībai zināmākā ir BMX race disciplīna, kurā Latvija var lepoties ar divkārtēju olimpisko čempionu – Māri Štrombergu. Otra disciplīna ir BMX freestyle – brīvais stils. Šeit sportisti ar divriteņu palīdzību cenšas izpildīt pēc iespējas sarežģītākus trikus, un labākie tiek noteikti pēc punktu vērtēšanas sistēmas. Dirti ir no zemes veidoti tramplīni, kas kopā ar koka uzmetienu konstrukcijām veido parka struktūru.

Dalies ar šo: