Atvērta grāmata “Toreiz Sabilē”

Pagājušajā sestdienā atkal atdzīvojās Sabiles “Sarades namiņš”, kurš pulcēja interesentus uz grāmatas “Toreiz Sabilē“ atvēršanu.

Grāmatas atklāšanas pasākumu ievadīja vēl viens cits interesants Sabiles notikums – uz Rīgas ielas namu fasādēm tika atklāta bilžu galerija: pilsētas namu fasādes tagad rotā senas Sabiles fotogrāfijas, kuras ir izgatavojuši Sabiles aktīvisti, kuriem rūp Sabiles vēsture un kuri darbojas galvenokārt Sabiles “Sarades namiņā”. Bilžu galerija finansiāli tika atbalstīta Talsu novada fonda projektā.

Vēsturiskā bilžu pastaiga mūs aizveda līdz Sabiles “Sarades namiņam”, kurā grāmatas atvēršanas pasākumu atklāja viena no namiņa radošajām būtnēm Ziedīte Začeste. Viņa pastāstīja, ka, lai taptu grāmata par Sabili, daudzi sabilnieki bija dalījušies ar informāciju un savām atmiņām.

Ierosme par grāmatu nāca no Ivetas Sērumas, bet grāmatas autore ir Ināra Šteinberga. Grāmatā ir iekļautas vairāk kā 600 fotogrāfijas, avīžu ziņas, 43 personu atmiņas par ļaudīm un notikumiem Sabilē. Grāmatu veido 450 lappuses un tā ir izdota formātā 17 x 24 cm.

Kā Ināra raksta grāmatas ievadā: “Kad piekritu šo grāmatu veidot, man noteikums bija, ka tā nebūs vēsture par Sabili, bet gan nostāstu un atmiņu kopums, kas ļaus lasītājam sajust zem kājām mazo, bruģēto ieliņu nelīdzeno trotuāru, just kārdinošo “štovēto” kāpostu smārdu no tuvējā traktiera…”

Grāmatu “Toreiz Sabilē” veikalos iegādāties nevar, bet par to var sazināties ar autori Ināru Šteinbergu (mob. tel. 26357585, inara48@inbox.lv), kā arī interesēties Sabiles bērnu bibliotēkā.

Vairāk fotogrāfiju no pasākuma apskatāmas šeit.

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta
tūrisma organizatore

Dalies ar šo: