Akcija „Sabiles gredzens”: Brīvības cīnītājiem veltīti četri pasākumi

Atceroties Brīvības cīņu notikumus un pieminot strēlniekus – Sabiles aizstāvjus, tiks īstenota akcija „Sabiles gredzens”, kura sastāv no četriem pasākumiem un kuros tiek aicināti piedalīties Sabiles un Abavas pagasta iedzīvotāji. Akciju organizē Biedrība „Pedvāle” un Sabiles kultūras nams.

No 2017. gada līdz 2021. gadam Latvija atzīmē valsts dibināšanas simtgadi. Katram gadam ir tēma un nosaukums. 2019. gadā piemin Latvijas armijas dibināšanu un šī gada tēma ir Varonība.

Pirms 100 gadiem, kad jaundibinātajai Latvijas valstij nācās aizstāvēties no Bermonta dzelzs divīzijas, arī Sabilē pret to stājās 16. latviešu strēlnieku garnizons virsleitnanta Augusta Burbes-Burbja vadībā.

1919. gada 21. oktobrī, veicot māņu manevru un aizejot no Sabiles, strēlnieki ieņēma pozīcijas pie Lielvirbu muižas. 30. oktobrī sadursmē ar Bermontiešiem durkļu tuvcīņā krita virsleitnants Augusts Burbe-Burbis, virsseržants Jūliuss Vīksne un kareivis Andrejs Tontegode. 5. novembrī visi trīs tika paglabāti Kuldīgā – Augusts Burbe-Burbis un Andrejs Tontegode Annas kapos, Jūliuss Vīksne – Vācu kapos. Par izrādīto varonību strēlnieki tika apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni.

Akcija „Sabiles gredzens” ietver četrus pasākumus:

  • „Manevrs” – veltīts strēlnieku pārgājienam. Pārgājiena maršruts Sabile – Briņķu-Pedvāles muiža – Abavas upe – Mazvirbu muiža – Lielvirbu muiža. Pārgājiena ilgums: vismaz trīs stundas. Pulcēšanās pārgājienam 21. oktobrī plkst. 15.00 Pilskalna ielā 6, Sabilē.
  • „Spēka liesma” – atceroties strēlnieku sadursmi ar bermontiešiem. 30. oktobrī plkst. 18.00 pļavā zem vītoliem pie Abavas. Lūgums ierasties, līdzi ņemot malkas pagales.
  • „In Memoriam” – Strēlnieku kapu apmeklējums Annas kapos un Vācu kapos Kuldīgā. 5. novembrī plkst. 15.00.
  • „Piemiņa” – Lāčplēša dienā, 11. novembrī plkst. 17.00 Pedvāles mākslas parkā vides mākslas objekta „Sabiles gredzens” atklāšana. Vides mākslas objekts veltīts strēlniekiem – Sabiles aizstāvjiem. Ieeja pasākumā no Lāčplēša ielas. Lūgums ierasties ar svecītēm.

Ojārs Feldbergs
Papildu informācija: tālr. 29133374

Sabiles gredzens_Akcija_2019_oktobris_novembris (1)

Dalies ar šo: