Aizvadīti 2. Sabiles Karstvīna svētki (2015.g.)

12. decembrī, Sabiles centra laukumā, valdīja rosīga kņada un pulcējās cilvēki no tuvākām un tālākam vietām – Sabilē, tuvojoties ziemas gaidītākajam laikam, tika svinēti 2. Karstvīna svētki. Svētku apmeklētājus, visas dienas garumā, sagaidīja īpaši silta un aizraujoša programma.

DSC_0398o-1024x678

Vēl pirms svētku atklāšanas, Sabiles centrā, vietas ieņēma vīndari, amatnieki un mājražotāji, lai savus sarūpētos gardumus piedāvātu svētku apmeklētājiem. Ar dziesmām, dejām, skaitāmpantiņiem, veiksmes un laba vēlējumiem tika atklāti 2. Sabiles Karstvīna svētki. Kafejnīcā Vīna kalns svētku apmeklētāji varēja sasildīties, nobaudot īpašu svētku maltīti. Pēc svētku atklāšanas katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko nodarbi – visas dienas garumā svētku apmeklētājiem bija iespēja paviesoties dažādās darbnīcās. “Apelsīnu miziņas” lupatiņu darbnīcā darbojās Sabiles amatnieku centrs, šeit ikvienam bija iespēja uztaisīt savu svētku lellīti. Sabiles bibliotēkā tapa rotājumi citrona šķēlīšu krāsā. Kafejnīcā “Zane” darbojās “Piparkūku darbnīca”, kur katrs pats varēja izveidot savu svētku piparkūku un to izcept. Tikmēr Sabiles bērnu bibliotēkā, uz “Cukuriņa diskotēku”, pulcējās paši mazākie svētku apmeklētāji, bet pilsētas centrā varēja iemēģināt Zumbas soļus. Patīkamu svētku noskaņu Sabiles evanģēliki luteriskajā baznīcā radīja grupas “Exodus in Venia” koncerts “No gaismas uz gaismu”.

DSC_0573o-1024x836

DSC_0673o-1024x678

Īpaši gards pārsteigums bija karstais saldējums. Kamēr citi baudīja karstās saldējuma bumbas, tikmēr komandas devās meklēt Sabiles odziņas orientēšanās skrējienā. Karstvīna svētkos ikvienam bija iespēja nobaudīt karstos dzērienus “Krustnagliņas” karstvīnu degustācijā un jau vēlāk vērot teatralizēto ziemas modes skati – humoristisku sabilnieku interpretāciju par ziemas sezonas modes aktualitētēm. Svētki noslēdzās ar gājienu “Nesam gaismiņu eglītei” pēc kura tika iedegta lielā pilsētas Ziemassvētku egle kopā ar mūziķi Robertu Pētersonu un mūzikas studijas “Dziesmu skola” solistiem un vokālajiem ansambļiem. Svētku izskaņā, Sabiles kultūras namā, norisinājās svētku balle kopā ar grupu “Pūres muzikanti”.

Šogad Karstvīna svētki Sabilē notika otro reizi, svētku organizatori vēlas pateikt paldies visiem atbalstītājiem un apmeklētājiem. Nu Sabile ir par vienu skaistu, ikgadēju un krāšņu tradīciju vairāk. Tiekamies jau nākamgad – 3. Sabiles Karstvīna svētkos.

Dalies ar šo: